- -

Jaguar má nový stroj na peníze. Říká mu E-Pace a ukázal ho hned celý

Nové britské SUV zamíří cenově níže než dosud nadmíru úspěšný F-Pace, jehož vzhledem je inspirováno. V USA standardně nabídne pohon 4x4.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jaguar má nový stroj na peníze. Říká mu E-Pace a ukázal ho hned celý

21.6.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Nové britské SUV zamíří cenově níže než dosud nadmíru úspěšný F-Pace, jehož vzhledem je inspirováno. V USA standardně nabídne pohon 4x4.

Úspěch Jaguaru F-Pace je nezpochybnitelný. Na českých silnicích se sice zatím objevuje jen sporadicky, nicméně během prvního roku toto SUV prodejně převálcovalo jakýkoliv další model v portfoliu britské značky. Není tedy vlastně překvapivé, že automobilka začala lákat zákazníky i fanoušky na příchod menšího sourozence. Pojmenován bude E-Pace, přičemž s cenou by měl zamířit výrazně níže než F-Pace.

Ve Velké Británii přitom novinka odstartuje na sumě 28 500 GBP (cca 850 000 Kč), což nejspíše bude i částka, jaká bude dodržena na tuzemském trhu. F-Pace zde přitom startuje na 1,2 milionu korun, rozdíl je tedy vskutku nemalý a z novinky by měl pro Brity udělat ještě větší stroj na peníze. Automobilka přitom již naznačila, že ve Spojených státech lze standardně očekávat pohon všech kol. Zda tomu ale bude i v papírovou spotřebou více posedlé Evropě, to prozatím není jisté.

Po stránce vzhledové se E-Pace nechá výrazně inspirovat větším sourozencem, stejně jako modelem F-Type. Šéfdesignér Ian Callum přitom uvedl, že „kombinace sportovního vzhledu s tradičními výkony Jaguaru zaručí, že E-Pace bude vyčnívat z davu. Každý Jaguar je navržen tak, aby rozdráždil vaše smysly a my si myslíme, že E-Pace to udělá, jen zcela po svém.“

Tím nám informace víceméně končí, stranou můžeme jen dodat zmínku o modelu I-Pace, který se taktéž objevuje na jednom z obrázků, jenž nám Jaguar E-Pace plně odhaluje. Britové s příchodem elektrického SUV stále počítají, přestože jej nadále titulují jako koncept. Produkční verze se ale realitou stane v příštím roce, přičemž rychlostně má překonat i Teslu.

Jaguar má nový stroj na peníze. Říká mu E-Pace a ukázal ho hned celý - 1 - Jaguar E-Pace 2018 prvni foto 01Jaguar má nový stroj na peníze. Říká mu E-Pace a ukázal ho hned celý - 2 - Jaguar E-Pace 2018 prvni foto 02Jaguar má nový stroj na peníze. Říká mu E-Pace a ukázal ho hned celý - 3 - Jaguar E-Pace 2018 prvni foto 03
Jaguar nový model E-Pace rovnou odhalil, i když prozatím jen z boku

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše