Reklama

Jak z rozpačitého pick-upu Mercedesu udělat vážně luxusně vyhlížející vůz?

Mercedes se tváří, že jeho nová třída X je luxusní pick-up, nám tak ale na pohled nepřipadá. Cesta k nápravě se přitom klikatí mezi sklady automobilky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak z rozpačitého pick-upu Mercedesu udělat vážně luxusně vyhlížející vůz?

26.7.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Mercedes se tváří, že jeho nová třída X je luxusní pick-up, nám tak ale na pohled nepřipadá. Cesta k nápravě se přitom klikatí mezi sklady automobilky.

Příchod sériového Mercedesu třídy X není úplně hladký. Značka jej sice tituluje jako první prémiový pick-up na světě, jenže lidé nad tímto tvrzením krčí ramena. Ano, značka je prémiová a cena jistě nebude jiná, u nás bude startovat na dostřel milionu korun. Jenže za ni zákazníci nedostanou ani vzhled, ani výbavu, která se od prémiových aut čeká. Za příplatek se, hlavně v kabině, mnohé změní k lepšímu, jenže ani sebelépe vybavená kabina nezmění nic na to, že třída X je příliš blízko svému základu v podobě Nissanu Navara.

V tomto postoji nejsme osamoceni, podobné hlasy zaznívají i odjinud. Do práce se pustili i amatérští designéři, kteří pojetí německého pick-upu vylepšují alespoň virtuálně. Na světě jsou tak vizualizace variant AMG a Maybach, které jako prémiové již titulovat skutečně můžeme. Smutné ovšem je, že realitou se nejspíše nestanou - přinejmenším sportovní derivát třícípá hvězda již zavrhla.

Úplně vyloučit nelze vrcholné luxusní provedení, neboť vyšňoření kabiny jemnou kůží a pravým dřevem možné a reálné je. Problémem může být, že třída X dostane maximálně třílitrový šestiválcový turbodiesel, který není zrovna pohonnou jednotkou, která by příznivce Maybachu uchvátila. Benzinový dvanáctiválec se ale pod kapotu rozhodně nevejde, problém by nejspíše měl i osmiválcový agregát.

Jen nevyhovující motor ale není jedinou překážkou realizaci Mercedesu-Maybach X. Dle firemního designéra Volkera Mornhinwega, jenž má u třícípé hvězdy na starosti užitkové vozy, je třída X „již nyní opravdu působivá“. Mercedes nejspíše s dalšími novinkami ani nepočítá, alespoň v nejbližší době. Nejprve totiž bude třeba reálně otestovat zájem zákazníků, než dojde na další hrátky.

Jak se přitom ukazuje, stačí málo, aby pick-up Mercedesu pořádně prokoukl a působil dojmem, že veškerou rádoby luxusní konkurenci strčí do kapsy. U obou fiktivních variant došlo hlavně k výměně masky a nárazníku nebo nasazení jiných litých kol, Maybach se navíc pyšní ještě LEDkami vpředu i vzadu či odlišným madlem na zádi. Dorazilo pak ještě o trochu více chromu, tím je ale přerod vážně u konce.

Jak z rozpačitého pick-upu Mercedesu udělat vážně luxusně vyhlížející vůz? - 1 - Mercedes-Benz X-Class AMG a Maybach render 01
Mercedes třídy X působí daleko lépe ve verzi AMG...

Jak z rozpačitého pick-upu Mercedesu udělat vážně luxusně vyhlížející vůz? - 2 - Mercedes-Benz X-Class AMG a Maybach render 02Jak z rozpačitého pick-upu Mercedesu udělat vážně luxusně vyhlížející vůz? - 3 - Mercedes-Benz X-Class AMG a Maybach render 03
Jak z rozpačitého pick-upu Mercedesu udělat vážně luxusně vyhlížející vůz? - 4 - Mercedes-Benz X-Class AMG a Maybach render 04Jak z rozpačitého pick-upu Mercedesu udělat vážně luxusně vyhlížející vůz? - 5 - Mercedes-Benz X-Class AMG a Maybach render 05
...či jako Maybach. Ani jedna tato varianta se však realitou nestane

Zdroje: Roken Rehan@Instagram, Nikita Aksyonov@Behance

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše