Jezdit si vzácným supersportem po Monaku má i svá úskalí, připomíná toto Ferrari

Zní to jako splněný sen, přesouvat se městem plným bohatství v autě pro vyvolené. Jenže minimálně pro ono auto a zprostředkovaně také pro jeho majitele to může být i slušné utrpení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jezdit si vzácným supersportem po Monaku má i svá úskalí, připomíná toto Ferrari

2.6.2019 | Petr Miler

Zní to jako splněný sen, přesouvat se městem plným bohatství v autě pro vyvolené. Jenže minimálně pro ono auto a zprostředkovaně také pro jeho majitele to může být i slušné utrpení.

Shodou okolností jsme právě dnes psali o Lewisi Hamiltonovi a jeho unikátním supersportu s V12 a manuálem, kterým se přesouvá po Monaku. Na první pohled je to nepochybně scénář snů, na druhou stranu každý, kdo měl možnost řídit auto alespoň trochu podobného charakteru, tuší, že zrovna ve městě se budete lépe cítit i za volantem obyčejné Octavie. Hamilton o tom ví své, a leccos mohl zjistit i o tom, jak podobné užívání supersportu prospívá autu samému.

Městský provoz znamená pro každý automobil z podstaty větší riziko vzniku rozličných drobných škod, nakonec stačí bydlet nebo pracovat v Praze. Monako je ještě mnohem více přeplněné město a jakkoli tamní koncentrace superaut je magnetem pro oči, samotná auta tím trpí způsobem, který by jinde nezažila.

Důkazem budiž i snímky Ferrari Pista, extrémního, teprve loni odhaleného vrcholného provedení modelu 488. Vzácné auto, které vznikne jen v pár stovkách exemplářů, by za normálních okolností bylo hýčkáno v garáži a stěží by na něj kdy sedlo větší smítko prachu, při denním používání v Monaku se ale musí smířit i s mnohem většími problémy.

Vidět to můžeme na zadním nárazníku, který byl podle autora fotek pocuchán neobratně parkujícím řidičem jiného vozu. Vzhledem k cenám čehokoli na Ferrari to bude škoda za statisíce a pochopitelně také problém pro majitele, který si bude muset opravu „vyběhat”, pakliže nechce křižovat město v poškozeném autě.

Samozřejmě, je to pořád lepší scénář než auto zavřít v jakési obskurní sbírce a čekat, až nabude na ceně. Jen je třeba mít na paměti, že jeho používání tímto stylem zrovna v Monaku bude přinese dříve nebo později něco podobného...


Jezdit si vzácným supersportem po Monaku má i svá úskalí, připomíná toto Ferrari - 1 - Ferrari 488 Pista nabourane Monaco 01Jezdit si vzácným supersportem po Monaku má i svá úskalí, připomíná toto Ferrari - 2 - Ferrari 488 Pista nabourane Monaco 03Jezdit si vzácným supersportem po Monaku má i svá úskalí, připomíná toto Ferrari - 3 - Ferrari 488 Pista nabourane Monaco 04Jezdit si vzácným supersportem po Monaku má i svá úskalí, připomíná toto Ferrari - 4 - Ferrari 488 Pista nabourane Monaco 05
Podobně nabouraná vzácná Ferrari nevídáme často, v Monaku ale k podobné škodě přijde vůz relativně snadno. A vzácných sporťáků tam jezdí spousta...

Zdroj: Auto Junk

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama