Jízda po Ringu za McLarenem P1 chrlícím plameny zahřeje i u srdce (video)

Když se na jednom okruhu setká 340 španělských a 916 britských koní, měl by být vítěz zcela jasný. O tohle tady ale nejde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jízda po Ringu za McLarenem P1 chrlícím plameny zahřeje i u srdce (video)

1.10.2016 | Petr Prokopec | 24 příspěvků

Když se na jednom okruhu setká 340 španělských a 916 britských koní, měl by být vítěz zcela jasný. O tohle tady ale nejde.

Letošní sezóna turistických jízd na Nordschleife se pomalu chýlí ke konci, neboť slavný okruh bude od poloviny listopadu přes zimu uzavřen. Aktuální počasí projížďkám po Zeleném pekle zatím přeje, do pohoří Eifel tak i nadále proudí hory motoristů. Jeden z nich ovšem rozhodně vystupuje z davu, neboť na trať dorazil s britským členem „Svaté trojice“, tedy s McLarenem P1.

Jeho jízdu si můžeme vychutnat díky kamerám namontovaným na Seatu Leon Cupra, jenž se díky tuningu může pochlubit 340 koňmi. Tedy stádem, které sice britskému supersportu zdaleka nestačí na rovinkách, ovšem jakmile dvojice vjede do zatáček, je to řidič španělského vozu, který má navrch. I díky tomu ostatně v polovině okruhu nechává 916 hybridních ořů za sebou.

McLaren P1 ovšem není jediným dražším, výkonnějším a schopnějším vozem, se kterým se Leon Cupra vypořádá. Za oběť mu padnou i Porsche či Ferrari, o celé řadě ostrých hatchbacků a kupátek nemluvě. Přesto to ale nakonec není Seat, kde je v danou chvíli nejrychlejší, ta čest patří jednostopému japonskému stroji Yamaha R6.

O tohle tu ale v prvé řadě nejde. Řidič Leonu Cupra je velkým fanouškem britského hybridu, jak ostatně na videu sám svými komentáři dokládá. Také proto jej dlouho nepředjede a nechává i nás vychutnat šlehající plameny z výfuku a další pozoruhodné projevy britského hypersportu. Stojí to za to, však uvidíte sami...


Jízda po Ringu za McLarenem P1 chrlícím plameny zahřeje i u srdce (video) - 1 - McLaren P1 Nordschleife Seat Leon Cupra video 01Jízda po Ringu za McLarenem P1 chrlícím plameny zahřeje i u srdce (video) - 2 - McLaren P1 Nordschleife Seat Leon Cupra video 02Jízda po Ringu za McLarenem P1 chrlícím plameny zahřeje i u srdce (video) - 3 - McLaren P1 Nordschleife Seat Leon Cupra video 03Jízda po Ringu za McLarenem P1 chrlícím plameny zahřeje i u srdce (video) - 4 - McLaren P1 Nordschleife Seat Leon Cupra video 04Jízda po Ringu za McLarenem P1 chrlícím plameny zahřeje i u srdce (video) - 5 - McLaren P1 Nordschleife Seat Leon Cupra video 05Jízda po Ringu za McLarenem P1 chrlícím plameny zahřeje i u srdce (video) - 6 - McLaren P1 Nordschleife Seat Leon Cupra video 06
Jízda po Ringu za McLarenem P1 je velmi působivá, i díky plamenům šlehajícím z výfuku

Petr Prokopec

Diskuze 24 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama