Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Když náklaďák vjede do kolony aut, může to vypadat jako v Kobře 11. Řidič ale musí usnout (video)
30.5.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
V ranní špičce se málokomu podaří usnout za volantem. Tomuto řidiči ale ano a způsobil vážná zranění několika lidem. Více než tři roky teď nesmí řídit.
Nedávno jsme vám ukazovali, co se stane, když řidič kamionu přehlédne kolonu na dálnici. Leckdo by možná čekal scénu jak z Kobry 11, jenže nic takového se nestalo. Pro nikoho ze zúčastněných to jistě ani tak nebyla příjemná zkušenost, s ohledem na okolnosti ale následky mohly být i podstatně vážnější.
Ovšem tady se do značné míry o jejich eliminaci postaral sám chybující řidič kamionu, který stihl alespoň chvíli před nárazem brzdit a řídit. Kdyby za volantem usnul resp. spal ž do samotné chvíle střetu, mohlo to dopadnout o poznání hůře. Ukazuje to i případ nehody na silnici A46 ve Velké Británii. Řidič náklaďáku Martin Gibson údajně usnul za volantem a narazil do posledních aut stojících v koloně na A46.
Nehoda se stala po osmé hodině ráno. Gibson si prý nehodu nepamatoval a v odrazu ve skle vidíme, že se jeho ruce na volantu příliš nehýbou. Kolona aut prý byla viditelná z více než třísetmetrové vzdálenosti. Že Gibson usnul, je pravděpodobné také proto, že v roce 2011 podstupoval lékařská vyšetření kvůli podezření na spánkovou apnoe.
Výsledek téhle nehody byla čtyři nabouraná auta, z nichž jedno bylo odsunuto do protisměru, kde zrovna jel motorkář - který byl také zraněn. Několik lidí utrpělo vážná zranění. A Gibson byl odsouzen k 15 měsícům vězení a 37 měsícům zákazu řízení. Po uplynutí této doby bude muset znovu skládat zkoušku na řidičský průkaz.



Video z palubní kamery náklaďáku není zrovna příjemné
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejošklivější nové auto týdne, měsíce i roku schytává těžkou bídu od jinak nekritických kolegů, je leda parodií na 8 let starého předchůdce
dnes
Audi pro rok 2026 vážně chystá nový model s technikou, která byla zastaralá už v roce 2019
21.5.2026
Mercedes pořádně předvedl kompletně falešný zvuk svého nového sporťáku, připomíná to béčkové filmy z 80. let
21.5.2026
Nejčtenější články
Šéf Formule 1 se nečekaně vložil do debaty o automobilovém průmyslu. Říká, že politici mu způsobili nevratné škody, které ničí i F1
25.4.2026
Korejci začali za 800 tisíc prodávat ostré spalovací auto se závodními díly a manuálem, vám ho ale samozřejmě nedodají
25.4.2026
Elektrický Fiat 500 je jako ojetina už po pár letech neskutečně levný, stojí zatím ale obvyklá osina v zadnici
26.4.2026
Koncern VW se rozpadá. Ztratil poslední zbytky kontroly nad Bugatti, je to symbol úpadku a beznaděje
26.4.2026
Renault s Číňany ukázali řešení, které původně jen elektromobilům vrací spalovací pohon bez velkých útrap
26.4.2026
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
