Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Lexus NX TRD: tuning z továrny mění hlavně vzhled, snižuje ale i hmotnost
30.7.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nové spoilery, čtveřice koncovek výfuku a 19palcová kovaná kola jsou zatím k mání jen v Japonsku. Cenu navyšují o 153 tisíc korun.
Na sklonku minulého týdne jsme vám mohli překvapivě představit kompletní český ceník nového Lexusu NX. Ten je prozatím k mání pouze v hybridní formě, vybírat ovšem můžete mezi několika stupni výbav. Ten po vizuální stránce nejagresivnější samozřejmě nese název F Sport a zahrnuje třeba 18palcová kola, sportovní sedadla či karbonové obložení interiéru. To by ovšem pro někoho mohlo být málo.
S nadstavbou nad základní nabídku přichází divize Toyota Racing Development známá také pod zkratkou TRD, která pro Lexus NX připravila přední spoiler, zadní difuzor a čtveřici koncovek výfuku. Souběžně s těmito prvky pak mohou být spojena i 19palcová kovaná kola, přičemž výsledek rozhodně nepůsobí nenápadným dojmem. Dynamika totiž z takového provedení jen čiší.
Momentálně ovšem není jisté, zda se tyto doplňky dostanou také na český trh. V tomto směru totiž japonský šinkansen často zbloudí někde v polích. V této chvíli tedy po bodykitu můžete sáhnout pouze v Japonsku, kde plasty vycházejí na nějakých 67 200 Kč. Za kované devatenáctky pak dáte 85 600 Kč, levná tedy vizuální proměna rozhodně není.
Spíše než dostupnost tohoto paketu nás ovšem zajímá, zda do tuzemských luhů a hájů dorazí také provedení NX 200t, které pod svou kapotou ukrývá nový přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec. Jeho 238 koní je totiž příslibem lepších zážitků za volantem než hybridní stádo čítající koní pouze 197, navíc zvláštně se projevujících kobyl.







Lexus NX se po instalaci doplňků TRD pyšní agresivnějším vzhledem. Pod kapotou se ale nepohnul ani šroubek
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Richarda Hammonda dvakrát po sobě změřili při překročení rychlosti v jeho Porsche a Bentley, u soudu musel s pravdou ven. A kdo to s ním jede?
včera
Novou generaci jednoho z nejprodávanějších Mercedesů odhalil únik a vypadá překvapivě „normálně”
29.7.2026
Nikdy s elektromobilem: Prchající podezřelý ujel policejním autům i helikoptéře, pak zastavil pro benzin a ujížděl dál
29.7.2026
Nové na MotoForum.cz
- Český motocyklový tým SP race project míří do Oscherslebenu. včera 16:00
- Triumph bude od roku 2027 používat v mistrovství světa Moto2 větší motory 29.7.2026
- Tovární tým BMW potvrdil i druhého jezdce pro rok 2027 29.7.2026
- Pět současných jezdců MotoGP přijde o svá místa 29.7.2026
- Petr Najman: „Další vydařené Chimay“ 29.7.2026
Nejnovější články
Válka klonů: Srovnejte si Lamborghini Temerario s Audi Nuvolari, o fešáky je tady nouze
před 11 hodinami
Pro Mercedes se výroba továrních taxíků stala podřadnou prací, skončil s ní. A tak si taxikáři plácli s Číňany
včera
Výrobce pneumatik se zeptal lidí, jaký typ auta by vzali na cestu za výlety. Pro „elektrické věřící” jsou výsledky velkou tragédií
včera
K mání je symbol pádu slavného boxera. Vymlátil si přes 8 miliard, a přesto skončil po uši v dluzích, jeho auto je dnes rarita za 200 milionů
včera
Číňané u nového elektromobilu neobvykle zveřejnili hmotnost baterií a je to znovu šílené číslo, dřív tolik vážila celá auta
včera
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
