- -

Marchionne končí i jako šéf Ferrari, kdo ho nahradí?

Už je to jisté, milovník svetrů se stáhne nejen z vedení FCA, opustí i pozici šéfa Ferrari. Z Maranella dokonce odkráčí ještě o rok dříve.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Marchionne končí i jako šéf Ferrari, kdo ho nahradí?

14.4.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Už je to jisté, milovník svetrů se stáhne nejen z vedení FCA, opustí i pozici šéfa Ferrari. Z Maranella dokonce odkráčí ještě o rok dříve.

Koncern Fiat Chrysler Automobiles je momentálně spojen především s osobou Sergia Marchionneho. Ten zastiňuje prakticky všechny kolegy, kteří se na vedení automobilek koncernu FCA podílejí a vzhledem ke svým mediálním expozé vlastně nejen je. Jeho éra se ovšem pomalu chýlí ke konci, jak před dny oznámil John Elkann, dědic celého impéria a šéf společnosti Exor, jenž FCA ovládá.

Celý svět se rázem začal ptát, z kolika židlí hodlá Marchionne sesednout. Kromě FCA jej totiž najdeme na postu nejvyšším také u Ferrari a mimo to vládne i samotnému Fiatu, Chrysleru a společnosti CNH Industrial, která se zabývá výrobou zemědělských strojů. Dále jej najdeme také ve správní radě tabákového gigantu Philip Morris či ve vedení švýcarské firmy SGS, která má na starosti testování a certifikace.

Jak tomu bude u posledních zmiňovaných společností, to není jisté. Nicméně z vedení Ferrari odejde Marchionne ještě dříve, než opustí křeslo šéfa FCA - již v příštím roce. Jeho nástupcem na tomto postu přitom bude Alfredo Altavilla, který aktuálně šéfuje operacím koncernu v Evropě, Africe a na Středním Východu. Ve Fiatu ovšem od roku 1990 zastával i řadu dalších pozic.

Altavilla byl ostatně zmiňován již dříve v souvislosti s nahrazením Marchionneho jakožto šéfa celého koncernu FCA, tato úloha ale nejspíše připadne někomu jinému. Vedení Ferrari má ale prakticky v kapse, je totiž velkým favoritem již zmiňovaného Elkanna. Ten se přitom v minulosti zasadil právě o to, aby do čela Fiatu zasedl právě Marchionne, jeho přání se tady stávají rozkazy...

Marchionne končí i jako šéf Ferrari, kdo ho nahradí? - 1 - marchionne - di montezemolo 01Marchionne končí i jako šéf Ferrari, kdo ho nahradí? - 2 - Sefove automobilek Sergio Marchionne
Sergio Marchionne v příštím roce skončí v čele Ferrari...

Marchionne končí i jako šéf Ferrari, kdo ho nahradí? - 3 - Alfredo Altavilla 01Marchionne končí i jako šéf Ferrari, kdo ho nahradí? - 4 - Alfredo Altavilla 02Marchionne končí i jako šéf Ferrari, kdo ho nahradí? - 5 - Alfredo Altavilla 03
...nahradit jej má Alfredo Altavilla

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama