Reklama

McLaren 675LT se na okruhu dokáže vyrovnat i špičkovému P1, téměř (video)

LongTail sice má „jen“ 675 koní, přesto se na okruhu dostal k času až překvapivě blízkému tomu jeho výkonnějšího bratra P1.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

McLaren 675LT se na okruhu dokáže vyrovnat i špičkovému P1, téměř (video)

7.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

LongTail sice má „jen“ 675 koní, přesto se na okruhu dostal k času až překvapivě blízkému tomu jeho výkonnějšího bratra P1.

Ve světě automobilů vývoj snad nikdy nešel kupředu tak rychle jako v posledních letech. Stačí totiž jen na chvíli zaspat a rázem jste, obrazně řečeno, na konci potravního řetězce. Důkazem za všechny budiž McLaren 675LT, který se nyní dostal do spárů pánům z britského magazínu Evo. Ti se sportovním kupé vyrazili na okruh Anglesey, jenž je jedním z mála, kde výkonnější a dražší McLaren P1 válcuje konkurenční Porsche 918 Spyder.

Hybridní supersport 3,4 kilometru dlouhou dráhu zvládl objet za 1 minutu a 11,2 sekundy, k čemuž mu pomohlo nejen 917 koní či hmotnost 1 547 kilogramů, ale především pneumatiky Pirelli P Zero Trofeo R. Se standardním obutím byl McLaren P1 o více než sekundu pomalejší. Nicméně i tak jde nadále o vrcholnou ligu, neboť z celé řady dalších sporťáků se jen dvojice Porsche (911 GT3 RS a Turbo S) dostala pod minutu a 14 sekund.

McLaren 675LT by přitom měl být rivalem právě pro tyto vozy, nicméně pro britskou značku se jedná o prozatímní konec cesty, jež odstartovala nepříliš výrazným modelem MP4-12C a pokračovala o poznání lepším kupé 650S. LongTail je však o několik tříd lepší, byť tomuto tvrzení nárůst výkonu o 25 koní a pokles hmotnosti o nějakých 100 kilogramů nenapovídá.

Mnohem větší výpovědní hodnotu má právě čas z Anglesey, který verze 675LT zvládla za 1 minutu a 12,8 sekundy. Tedy o pouhé dvě desetiny za standardně obutým McLarenem P1, byť toto srovnání zcela férové není. Také LongTail totiž vyrazil na okruh ověnčen „trofejemi“, tedy mnohem lepivějšími pneumatikami. Ovšem zároveň i nižší pořizovací cenou.

Ač je tedy P1 pro britskou automobilku absolutním vrcholem v rámci hierarchie, mnohem více v poměru k zaplaceným penězům nabídne právě 675LT. To ale není až tak překvapivé, pokud si uvědomíme, že dorazil až po hybridním modelu. A že navíc vzešel z opravdu dlouhého vývoje evolučního vývoje.

McLaren 675LT se na okruhu dokáže vyrovnat i špičkovému P1, téměř (video) - 1 - McLaren 675LT Anglesey videoscreen 01McLaren 675LT se na okruhu dokáže vyrovnat i špičkovému P1, téměř (video) - 2 - McLaren 675LT Anglesey videoscreen 02McLaren 675LT se na okruhu dokáže vyrovnat i špičkovému P1, téměř (video) - 3 - McLaren 675LT Anglesey videoscreen 03McLaren 675LT se na okruhu dokáže vyrovnat i špičkovému P1, téměř (video) - 4 - McLaren 675LT Anglesey videoscreen 04
McLaren 675LT je na okruhu Anglesey skutečně rychlý. Rychlejší než byste čekali

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama