Reklama

Mercedes-Maybach S 600 řádící na Ringu se nevidí, předjede i Supru (video)

Nejnáročnější okruh světa byste asi netipovali jako místo, kde lze spatřit kombinaci špičkového luxusu, 530 koní a 2 335 kilogramů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes-Maybach S 600 řádící na Ringu se nevidí, předjede i Supru (video)

3.11.2016 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Nejnáročnější okruh světa byste asi netipovali jako místo, kde lze spatřit kombinaci špičkového luxusu, 530 koní a 2 335 kilogramů.

Severní smyčka Nürburgringu již dávno není doménou jen sportovních modelů nových, automobilky ji využívají k testování prakticky všech modelů. Nakonec, vídáme zde v akci i všechny nové modely Škody od Fabie přes Rapid až po Kodiaq, které pro tento okruh stvořené jistě nebyly, přesto občas narazíme i na vůz, jenž bychom v pohoří Eifel nečekali. A právě na jeden takový se podíváme dnes.

Je jím Mercedes-Maybach S 600, tedy na jedné straně sice vůz osazený dvanáctiválcem, nicméně také auto stvořené především pro maximálně luxusní a komfortní převoz pasažérů na zadních sedadlech. Navíc je to auto velké a těžké, ani tyto handicapy ale jednoho z majitelů neodradily od toho, aby luxusem nabité limuzíně dal pořádně do těla. Na níže přiloženém videu tak pneumatiky kvílejí v každém rohu, jak se snaží vyvézt 2 335 kilogramů mimo vozovku. K tomu ale naštěstí nikdy nedojde, asistenční systémy zde tak zjevně pracují přesčas a ještě v několika směnách najednou.

Při pohledu na nemalé tempo by nás samozřejmě zajímalo, za jak dlouho dokáže Maybach takřka jednadvacetikilometrový okruh zajet. Daný údaj ale bohužel k dispozici nemáme, posloužit tak můžeme jen akcelerací z klidu na stovku za pouhých 5 sekund a nejvyšší rychlostí omezenou obligátně na vcelku nudných 250 km/h.

Ve finále pak dodáme, že i přes zmiňovanou vysokou hmotnost německá limuzína ani zdaleka není nejpomalejším vozem na Ringu. V závěru videa se totiž jejich 530 koní vypořádá i s ikonickou Toyotou Supra. Je sice patrné, že její řidič nejede zrovna naplno, ale na druhou stranu - předjetí je předjetí, ať jsou již okolnosti jakékoli. Podívejte se na to sami...

Mercedes-Maybach S 600 řádící na Ringu se nevidí, předjede i Supru (video) - 1 - Mercedes-Maybach S 600 Ring videoscreen 01Mercedes-Maybach S 600 řádící na Ringu se nevidí, předjede i Supru (video) - 2 - Mercedes-Maybach S 600 Ring videoscreen 02Mercedes-Maybach S 600 řádící na Ringu se nevidí, předjede i Supru (video) - 3 - Mercedes-Maybach S 600 Ring videoscreen 03Mercedes-Maybach S 600 řádící na Ringu se nevidí, předjede i Supru (video) - 4 - Mercedes-Maybach S 600 Ring videoscreen 04Mercedes-Maybach S 600 řádící na Ringu se nevidí, předjede i Supru (video) - 5 - Mercedes-Maybach S 600 Ring videoscreen 05Mercedes-Maybach S 600 řádící na Ringu se nevidí, předjede i Supru (video) - 6 - Mercedes-Maybach S 600 Ring videoscreen 06
Mercedes-Maybach S 600 rozhodně není nejpomalejším návštěvníkem Severní smyčky

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše