- -

VW Golf R Variant ani škrty nezastaví, s faceliftem už drtí Nordschleife (video)

Vrcholný kombík byl nachytán na Ringu s kamufláží nalepenou na čelních i zadních partiích. Kromě evolučního vzhledu možná dostane i více koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Golf R Variant ani škrty nezastaví, s faceliftem už drtí Nordschleife (video)

31.10.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Vrcholný kombík byl nachytán na Ringu s kamufláží nalepenou na čelních i zadních partiích. Kromě evolučního vzhledu možná dostane i více koní.

Dnešní dopoledne můžeme označit za koncernové. Většina zpráv má spojitost s dozvuky kauzy Dieselgate, která je největším skandálem v celé historii Volkswagenu a jako taková logicky ovlivnila jeho příští strategii. Ta je do značné míry zaměřena na škrty a její první oběti už mají popravu za sebou.

K eliminaci nerentabilních modelů dojde napříč nabídkou všech značek a samozřejmě se jí nevyhne ani Volkswagen. Ten v té souvislosti již ukončil některé projekty týkající se sportovních variant. Kvůli tomu se zřejmě již nikdy nedočkáme Golfu R420 a smrt potká i další verze. Řeč byla v této souvislosti i o ostrém „eRku“, to ale ve hře zůstává, dokonce i v provedení Variant.

Tato verze byla aktuálně nachytána na Ringu, kde se představila s ochrannou fólií krytými čelními a zadními partiemi. Očividně jde o součást faceliftu, se kterým nás Volkswagen hodlá seznámit během příštích pár dnů a který by modelu měl přinést rovněž upravenou čelní masku, odlišné světlomety a modernizovaný interiér s většími displeji na úkor počtu tlačítek.

Kromě toho se počítá také s modernizací pohonné jednotky, kterou sice i nadále bude přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, jeho výkon ale velmi pravděpodobně naroste z 300 na 310 koní. Zrychlení z klidu na stovku tak nejspíše klesne o desetinu sekundy, více potenciálu pod kapotou přitom budou i nadále světu zvěstovat čtyři koncovky výfuku.

VW Golf R Variant ani škrty nezastaví, s faceliftem už drtí Nordschleife (video) - 1 - VW Golf R Variant 2016 facelift spy video 01VW Golf R Variant ani škrty nezastaví, s faceliftem už drtí Nordschleife (video) - 2 - VW Golf R Variant 2016 facelift spy video 02
VW Golf R Variant bude i navzdory škrtům pokračovat nadále, faceliftované provedení bylo totiž přistiženo na Nordschleife

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama