- -

MG ZS: překvapivá čínská kopie se dál klube na svět. Bude neoriginální, ale levná

Nové SUV připomínající mix Mazdy a Jaguaru zakrátko dorazí do prodeje. Za málo peněz chce nabídnout bohatou standardní výbavu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

MG ZS: překvapivá čínská kopie se dál klube na svět. Bude neoriginální, ale levná

16.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nové SUV připomínající mix Mazdy a Jaguaru zakrátko dorazí do prodeje. Za málo peněz chce nabídnout bohatou standardní výbavu.

O britské automobilce MG bychom se již na jednu stranu nemuseli nikterak zmiňovat. Na českém trhu ji totiž oficiálně nenajdete, obdobně jako ve většině zbývajících evropských zemí. Výjimku tvoří ostrovní království, i to ovšem hraje druhé housle. Prioritou je nyní pro značku Čína, odkud pochází její majitel, společnost SAIC. Nicméně její designové studio nám nově připomnělo, že největší automobilový trh světa je vyhlášen i něčím jiným než svou velikostí. MG se dosud zdálo být v tomto směru „čisté” a plagiátorství se zdálo být pod jeho úroveň, v případě poslední novinky už to ale neplatí.

Nedávno poodhalené kompaktní SUV ZS bychom tak z fleku mohli zaměnit za Mazdu CX-3, především pak v čelních partiích. Kromě toho přední maska evokuje také Jaguar, na jehož model F-Pace je pamatováno i vzadu v oblasti světlometů. Jinak se ovšem novinka inspirovala také u většího modelu MG GS, nicméně vůči němu je pohlednější.

Se sourozencem bude ZS sdílet také platformu, byť v jejím případě dojde ke zkrácení. Přesné rozměry ale momentálně nejsou k dispozici, ke slavnostnímu odhalení vozu totiž dojde až v pátek na autosalonu v Guangzhou. Již nyní ale máme k dispozici slušnou sadu fotek a také některé zásadní informace, jenž se týkají pohonných jednotek.

V prvé řadě se počítá s přeplňovaným 1,5litrovým čtyřválcem, který byl taktéž převzat u modelu GS. V jeho případě pohonná jednotka produkuje 164 koní a 250 Nm točivého momentu, přičemž toto naladění má dostat i menší SUV. Zachována pak bude i selekce převodovek, kdy je na výběr šestistupňový manuál či sedmistupňová dvouspojka.

S tímto hnacím ústrojím bude MG ZS k dispozici na čínském trhu již krátce po oficiálním debutu, na britský trh ovšem zamíří až v roce 2019. V mezičase přitom značka rozšíří portfolio ještě o přeplňovaný litrový tříválec, jeho případný import je ale zatím nejasný. Stejně tak si musíme počkat i na odhalení technických parametrů a jízdní dynamiky.

Britští zákazníci se také musí obrnit trpělivostí v případě názvu. Označení „ZS“ totiž počítá pouze s čínským trhem, kde značka MG nemá až takovou historii. Ve své rodné zemi však již model ZS v letech 2001 až 2005 nabízela, tehdy však šlo o sportovně laděný sedan. Kvůli možnému zmatení tak dojde oproti Číně ke změně.

Ve finále jen dodáme zmínku o ceně, která má být výrazně nižší než přímá konkurence v podobě SsangYongu Tivoli, přestože MG hodlá nabídnout bohatší základní výbavu. Pokud tedy vezmeme v potaz fakt, že korejské SUV vychází přibližně na 400 tisíc Kč, pak se ZS zdá být předem trefou do černého.

MG ZS: překvapivá čínská kopie se dál klube na svět. Bude neoriginální, ale levná - 1 - MG ZS 2017 nova sada 01MG ZS: překvapivá čínská kopie se dál klube na svět. Bude neoriginální, ale levná - 2 - MG ZS 2017 nova sada 02MG ZS: překvapivá čínská kopie se dál klube na svět. Bude neoriginální, ale levná - 3 - MG ZS 2017 nova sada 03MG ZS: překvapivá čínská kopie se dál klube na svět. Bude neoriginální, ale levná - 4 - MG ZS 2017 nova sada 04MG ZS: překvapivá čínská kopie se dál klube na svět. Bude neoriginální, ale levná - 5 - MG ZS 2017 nova sada 05MG ZS: překvapivá čínská kopie se dál klube na svět. Bude neoriginální, ale levná - 6 - MG ZS 2017 nova sada 06MG ZS: překvapivá čínská kopie se dál klube na svět. Bude neoriginální, ale levná - 7 - MG ZS 2017 nova sada 07
Vzhled nového MG ZS unikl na větší sadě oficiálních fotek...

MG ZS: překvapivá čínská kopie se dál klube na svět. Bude neoriginální, ale levná - 8 - MG ZS 2017 nova sada 05MG ZS: překvapivá čínská kopie se dál klube na svět. Bude neoriginální, ale levná - 9 - MG ZS 2017 nova sada 06MG ZS: překvapivá čínská kopie se dál klube na svět. Bude neoriginální, ale levná - 10 - MG ZS 2017 nova sada 07
...posloužit ovšem můžeme i špionážními záběry...

MG ZS: překvapivá čínská kopie se dál klube na svět. Bude neoriginální, ale levná - 11 - MG ZS 2017 nova sada 08
...či oficiální ilustrací

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama