- -

Nové MG nezapomíná na své čínské kořeny, nové SUV ZS připomíná Mazdu

Čínsko-britská novinka dorazí s pohledným zevnějškem i relativně příznivými cenami. Design se ale o první cenu v soutěži originality ucházet nebude.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové MG nezapomíná na své čínské kořeny, nové SUV ZS připomíná Mazdu

10.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Čínsko-britská novinka dorazí s pohledným zevnějškem i relativně příznivými cenami. Design se ale o první cenu v soutěži originality ucházet nebude.

S britskou automobilkou MG to ještě před pár lety vypadalo bledě. Poté však přišla pomoc z Číny, která ji zachránila před pádem na úplné dno. O naprostém zmrtvýchvstání ale stále ještě nemůže být řeč, aktuálně je totiž MG aktivní v podstatě jen na dvou trzích - britském a čínském. Nicméně je třeba dodat, že zejména ten druhý zmiňovaný snadno může postačit ke generování nemalých příjmů. Čínský původ ale může byt také zdrojem nemalých kontroverzí.

Ty souvisí s příchodem nového SUV ZS, které bude debutovat již příští týden na autosalonu v Kantonu. První snímek nám odhaluje konkurenci pro Nissanu Juke či Mazdu CX-3, chlubí se sportovně laděným designem, nafouklými blatníky, agresivní čelní maskou a pouze okrasnými střešními ližinami. Jenže právě druhého zmiňovaného Japonce silně připomíná - však se podívejte třeba na linii světel pro denní svícení.

Ponecháme-li stranou zjevnou inspiraci Číňanů, zaujme i pohled na standardní kliky dveří, který naznačuje, že čest máme se sériovým modelem, nikoliv konceptem. Není proto překvapivé, že na čínském trhu má ZG ZS zamířit do prodeje v první půli příštího roku, na tom britském pak ve druhé půli. Ceny se přitom mají pohybovat v rozmezí 80 tisíc až 120 tisíc yuanů (cca 291 500 až 437 tisíc korun).

Za tyto sumy přitom bude možné vybírat mezi 1,5litrovým čtyřválcem o výkonu 130 koní či litrovým tříválcem, jenž dává k dobru koní 120. Standardem a nejspíše i jedinou volbou bude pohon předních kol, v rámci převodovek by ale mohly dorazit manuály i automaty. Jistotu ovšem budeme mít až po plném odhalení modelu. Pak teprve uvidíme, zda tu z Mazdy - či jiných aut - není ještě něco...

Nové MG nezapomíná na své čínské kořeny, nové SUV ZS připomíná Mazdu - 1 - MG ZS 2017 prvni foto 01Nové MG nezapomíná na své čínské kořeny, nové SUV ZS připomíná Mazdu - 2 - MG ZS 2017 prvni foto 02
Nové MG ZS rozhodně nepůsobí odpudivým dojmem, stejně tak ale nevyhlíží příliš originálně

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama