Reklama

Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé

Pokud Saab zanikne, uronit slzu nad jeho slavnou minulostí bude možné na jediném místě. Muzeum firmy by totiž mělo zůstat tam, kde je.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé

25.1.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Pokud Saab zanikne, uronit slzu nad jeho slavnou minulostí bude možné na jediném místě. Muzeum firmy by totiž mělo zůstat tam, kde je.

Po všech událostech uplynulého roku je zřejmé, že nad Saabem nikdy nelze lámat hůl. Automobilka se potácela na hranici propasti již tolikrát, že jí kočky s pouhými devíti životy mohou tiše závidět. Nyní se nachází v bezesporu nejobtížnější situaci a naděje na její záchranu se zdá být ryze imaginární, přesto existuje - o firmu jako celek projevili zájem Číňané a stojí o ní také turečtí investoři. Jestli vše ještě v dobré obrátí se teprve uvidí, drobnou pozitivní zprávu bychom tu ale měli už nyní.

Podle britského Autocaru totiž již nehrozí, že by firemní muzeum bylo rozprodáno po částech, jak se s ním rozhodli naložit likvidátoři firmy. Ani to by sice neznamenalo konec existence jednotlivých exponátů, najednou a veřejně bychom si je ale zřejmě už nikdy prohlédnout nemohli. Podle zdroje je město Trollhättan, kde automobilka historicky sídlí, s podporou kdysi mateřské firmy SAAB AB a Wallenbergovy nadace dohodlo s likvidátory Saab Automobile na převzetí celé sbírky za cenu v přepočtu 80 milionů Kč.

Na oficiální potvrzení této zprávy zatím čekáme, nepředpokládáme ale, že by Autocar vycházel z nevěrohodných zdrojů. Pokud se tato informace ukáže být pravdivou, minimálně muzeum po Saabu zůstane. Jeho malou virtuální prohlídku si díky nedávnému vyhlášení dražby můžete buď jak buď dopřát klidně okamžitě.

Tip: Přečtěte si náš rozlučkový test Saabu 9-5 2,0T XWD.

Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé - 1 - Saab muzem vyprodej 001Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé - 2 - Saab muzem vyprodej 012Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé - 3 - Saab muzem vyprodej 023Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé - 4 - Saab muzem vyprodej 030Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé - 5 - Saab muzem vyprodej 032Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé - 6 - Saab muzem vyprodej 039Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé - 7 - Saab muzem vyprodej 044Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé - 8 - Saab muzem vyprodej 050Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé - 9 - Saab muzem vyprodej 059Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé - 10 - Saab muzem vyprodej 064Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé - 11 - Saab muzem vyprodej 078Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé - 12 - Saab muzem vyprodej 094Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé - 13 - Saab muzem vyprodej 108Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé - 14 - Saab muzem vyprodej 111Muzeum Saabu nakonec koupí město Trollhättan, celé - 15 - Saab muzem vyprodej 118
Toto je pár exponátů z muzea Saabu, jejich kompletní přehled najdete v našem starším článku

Zdroj: Autocar

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše