Na luxusním klíči k novému Koenigseggu se objevilo tajemné tlačítko s logem ducha

Tradiční insignie švédských sporťáků nás na autě nepřekvapí, ale jako tlačítko na klíči? I tam se objevuje a dovoluje majitelům se tak trochu předvádět.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Na luxusním klíči k novému Koenigseggu se objevilo tajemné tlačítko s logem ducha

15.3.2019 | Mirek Mazal

Tradiční insignie švédských sporťáků nás na autě nepřekvapí, ale jako tlačítko na klíči? I tam se objevuje a dovoluje majitelům se tak trochu předvádět.

Švédský Koenigsegg se snaží oslovit tu nejnáročnější klientelu mimořádně rychlých aut pomocí originálních postupů výroby. Nejde tu jen o výkon či dynamiku, však jen málokterý konkurent si dovolí nabízet model z ryzího karbonu nebo na vlastní pěst vyvinout jedinečnou osmispojkovou převodovku. Jistě velmi nákladná taktika se firmě vyplácí a zákazníci si za pocit jedinečnosti rádi připlácí.

Poslední novinka Koenigseggu jménem Jesko kráčí ve stejných stopách a skrývá funkce, kterými se budou moci pochlubit jen lidé s výsadou vlastnit jeden ze 125 plánovaných exemplářů. Klíč k vozu vypadá jako šperk, samozřejmě slouží k zamykání a odemykání, ale umí i jiné věci.

S pomocí klíčku lze dálkově ovládat nejen zámky dveří či víko kufru, jak je u aut běžné, přes klíč je možné i vzdálené otevírání či zavírání dveří, zavazadlového prostoru a víka motoru. Nechtěným stisknutím tlačítka se navíc nemůže poškodit drahý lak, protože vůz je vybaven senzory, které ochrání automatické dveře před nárazem do předem detekované překážky. A aby toho nebylo málo, dostal klíč Jeska ještě tlačítko s pro Koenigsegg typickým logem ducha.

Po premiéře jsme tápali, k čemu slouží, teď už je to jasné. Po „zmáčknutí strašidla” se otevřou všechny pohyblivé části najednou. Pochopitelně, z praktického hlediska to není k ničemu, pokud se ale někdo bude chtít s autem na veřejnosti předvést - a že Koenigseggy nejsou auta pro introverty - takovou funkci jistě ocení. Trochu nám to připomíná skryté funkce Tesel, ale proč ne. Však kdo si hraje, nezlobí...


Na luxusním klíči k novému Koenigseggu se objevilo tajemné tlačítko s logem ducha - 1 - Koenigsegg Jesko klic otevira vsechno 01Na luxusním klíči k novému Koenigseggu se objevilo tajemné tlačítko s logem ducha - 2 - Koenigsegg Jesko klic otevira vsechno 02Na luxusním klíči k novému Koenigseggu se objevilo tajemné tlačítko s logem ducha - 3 - Koenigsegg Jesko klic otevira vsechno 03Na luxusním klíči k novému Koenigseggu se objevilo tajemné tlačítko s logem ducha - 4 - Koenigsegg Jesko klic otevira vsechno 04Na luxusním klíči k novému Koenigseggu se objevilo tajemné tlačítko s logem ducha - 5 - Koenigsegg Jesko klic otevira vsechno 05Na luxusním klíči k novému Koenigseggu se objevilo tajemné tlačítko s logem ducha - 6 - Koenigsegg Jesko klic otevira vsechno 06Na luxusním klíči k novému Koenigseggu se objevilo tajemné tlačítko s logem ducha - 7 - Koenigsegg Jesko klic otevira vsechno 07Na luxusním klíči k novému Koenigseggu se objevilo tajemné tlačítko s logem ducha - 8 - Koenigsegg Jesko klic otevira vsechno 08
Klíč od Koenigseggu Jesko dokáže vzdáleně otevírat kufr, kapotu i dveře řidiče a spolujezdce. A s pomocí tlačítka se symbolem ducha to provede všechno najednou

Zdroj: Crazy Supercars@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama