Reklama

Nejluxusnější SUV světa dostal další vážený klient. V černé vypadá spíš jako taxík

Zatímco Phantomu propůjčuje stejný lak nemalou eleganci, spřízněné SUV Rolls-Roycu staví černá barva do o poznání méně atraktivního světla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nejluxusnější SUV světa dostal další vážený klient. V černé vypadá spíš jako taxík

27.5.2018 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Zatímco Phantomu propůjčuje stejný lak nemalou eleganci, spřízněné SUV Rolls-Roycu staví černá barva do o poznání méně atraktivního světla.

Rolls-Royce boří zažité pořádky. Dle nich vždy výrobci představovali nové vozy alespoň pár týdnů před zahájením prodeje, většinou šlo ale spíše o měsíce, nezřídka dokonce i o rok. Stačí ostatně vzpomenout třeba na prezentaci nového Volkswagenu Golf GTI TCR, jenž by měl být veřejnosti k dispozici až na sklonku letošního roku. Dá se tedy předpokládat, že první exempláře dorazí k zákazníkům až za nějakých osm devět měsíců.

V naprostém kontrastu s tím je strategie, jenž se týká nového britského luxusního SUV Cullinan. To se premiérově ukázalo před několika málo dny, nicméně vůbec první kus automobilka dodala již před premiérou. A jak je vidno, nešlo o nic výjimečného.

Svědčí o tom snímky dalšího exempláře, který byl dodán váženému zákazníkovi značky z Kuvajtu. Ten se na rozdíl od dříve odhaleného kusu výrazně liší, neboť zatímco první Cullinan hrál všemi barvami, novinka je zvenčí černá, uvnitř pak přihazuje do hry bílou kůži a tmavě hnědé dřevěné dekory. V této konfiguraci ale SUV nevypadá úplně lákavě, spíše připomíná luxusní londýnské taxi.

Ukazuje se tedy, že zatímco Phantom v této konfiguraci by byl považován za nadmíru elegantní, novince značky škodí její kontroverzní tvary. Bohaté klientele ovšem nepříliš pohledný design zjevně nevadí, v jejich případě je důležitější značka než vzhled. A nebo to prostě vidí jinak než my...

Nejluxusnější SUV světa dostal další vážený klient. V černé vypadá spíš jako taxík - 1 - Rolls-Royce Cullinan 2018 cerna karoserie 01Nejluxusnější SUV světa dostal další vážený klient. V černé vypadá spíš jako taxík - 2 - Rolls-Royce Cullinan 2018 cerna karoserie 02Nejluxusnější SUV světa dostal další vážený klient. V černé vypadá spíš jako taxík - 3 - Rolls-Royce Cullinan 2018 cerna karoserie 03Nejluxusnější SUV světa dostal další vážený klient. V černé vypadá spíš jako taxík - 4 - Rolls-Royce Cullinan 2018 cerna karoserie 04
Rolls-Royce Cullinan v černé nevypadá příliš přitažlivě, připomíná spíše nevýrazné londýnské taxi

Zdroj: Auto Evolution

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše