Reklama

Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar...

Kreativitou občanů byli zaskočeni policisté z Trieru v německém Porýní-Vestfálsku. V noci ze čtvrtka tam poblíž Birburgu někdo nevídaně zabránil měření rychlosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar...

29.4.2018 | Petr Miler | 45 příspěvků

Kreativitou občanů byli zaskočeni policisté z Trieru v německém Porýní-Vestfálsku. V noci ze čtvrtka tam poblíž Birburgu někdo nevídaně zabránil měření rychlosti.

Tenhle kus měřící techniky od nás neznáme, čtenářům ze Slovenska ale cizí nebude. Také tam byl loni uveden do zkušebního provozu radar s přátelským jménem Alice, který ale příliš přátelský není - funguje bez obsluhy, je prakticky nerozbitný a tváří se jako stacionární, ve skutečnosti je ale mobilní. Policisté jej mohou doslova připřáhnout za vůz, umístit kdekoli podél silnice a jen čekat, až jim vzdáleně odešle data o zjištěných přestupcích.

Takto jednu „Alici” umístili policisté z německého Trieru (toto město má i zvláštní české jméno, Trevír) ve čtvrtek večer u silnice 51 nedaleko Bitburgu, žádná hlášení o zjištěných přestupcích ale nedostávali. V takovém případě si sám chytrý radar „zavolá o pomoc” a udělal to také v tomto případě. Na místo měření tak byla během pátečního dopoledne vyslána hlídka a když dorazila na místo, nestačila se divit.

Výhledu radaru totiž bránil malý, asi 2,5metrový jehličnan. Nebyl tam jen tak položený, byl zasazený do země a lidé si teď z policie utahují, že při umísťování radaru to buď přehnala s maskováním a nebo strom prostě přehlédla. Realita je ale jiná - někdo jej tam v noci ze čtvrtka na pátek záměrně „zasadil”, aby měření zabránil. A byl úspěšný, policie potvrdila, že z času přítomnosti stromku před radarem nemá jediné platné měření.

Policisté to vzali s humorem, ale jen napůl - stíhají zatím neznámého pachatele pro narušování veřejně prospěšné činnosti, zároveň ale v komentáři na Twitteru v žertu dodávají, že narušitel svou akcí ovlivnil také soutěž zahradních architektů o nejlepší nápad. Neboť tohle zřejmě ani z jejich pohledu nemá konkurenci. Posuďte sami, je to rozhodně zábavná kauza a nenásilný projev odporu proti měření rychlosti ze strany policie.

Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 1 - Radar schovani za strom NL 01
Tímto neotřelým způsobem neznámí pachatelé znemožnili policii měřit rychlost s pomocí stacionárně vyhlížejícího, ale jinak mobilního radaru Alice

Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 2 - Radar Alice Slovensko 01Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 3 - Radar Alice Slovensko 02Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 4 - Radar Alice Slovensko 03Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 5 - enforcement trailer neprustrelny radar 01Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 6 - enforcement trailer neprustrelny radar 02Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 7 - enforcement trailer neprustrelny radar 03Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 8 - enforcement trailer neprustrelny radar 04Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 9 - enforcement trailer neprustrelny radar 05Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 10 - enforcement trailer neprustrelny radar 06Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 11 - enforcement trailer neprustrelny radar 07Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 12 - enforcement trailer neprustrelny radar 08Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 13 - enforcement trailer neprustrelny radar 09Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 14 - enforcement trailer neprustrelny radar 10Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 15 - enforcement trailer neprustrelny radar 11
Takto funguje onen radar. První tři snímky pochází ze Slovenska, další z propagačních materiálů výrobce

Zdroj: PolizeiTrier@Twitter

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 45 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama