Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar...

Kreativitou občanů byli zaskočeni policisté z Trieru v německém Porýní-Vestfálsku. V noci tam poblíž Birburgu někdo nevídaně zabránil měření.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar...

29.4.2018 | Petr Miler | 52 příspěvků

Kreativitou občanů byli zaskočeni policisté z Trieru v německém Porýní-Vestfálsku. V noci tam poblíž Birburgu někdo nevídaně zabránil měření.

Tenhle kus měřící techniky od nás neznáme, čtenářům ze Slovenska ale cizí nebude. Také tam byl loni uveden do zkušebního provozu radar s přátelským jménem Alice, který ale příliš přátelský není - funguje bez obsluhy, je prakticky nerozbitný a tváří se jako stacionární, ve skutečnosti je ale mobilní. Policisté jej mohou doslova připřáhnout za vůz, umístit kdekoli podél silnice a jen čekat, až jim vzdáleně odešle data o zjištěných přestupcích.

Takto jednu „Alici” umístili policisté z německého Trieru (toto město má i zvláštní české jméno, Trevír) ve čtvrtek večer u silnice 51 nedaleko Bitburgu, žádná hlášení o zjištěných přestupcích ale nedostávali. V takovém případě si sám chytrý radar „zavolá o pomoc” a udělal to také v tomto případě. Na místo měření tak byla během pátečního dopoledne vyslána hlídka a když dorazila na místo, nestačila se divit.

Výhledu radaru totiž bránil malý, asi 2,5metrový jehličnan. Nebyl tam jen tak položený, byl zasazený do země a lidé si teď z policie utahují, že při umísťování radaru to buď přehnala s maskováním a nebo strom prostě přehlédla. Realita je ale jiná - někdo jej tam v noci ze čtvrtka na pátek záměrně „zasadil”, aby měření zabránil. A byl úspěšný, policie potvrdila, že z času přítomnosti stromku před radarem nemá jediné platné měření.

Policisté to vzali s humorem, ale jen napůl - stíhají zatím neznámého pachatele pro narušování veřejně prospěšné činnosti, zároveň ale v komentáři na Twitteru v žertu dodávají, že narušitel svou akcí ovlivnil také soutěž zahradních architektů o nejlepší nápad. Neboť tohle zřejmě ani z jejich pohledu nemá konkurenci. Posuďte sami, je to rozhodně zábavná kauza a nenásilný projev odporu proti měření rychlosti ze strany policie.

Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 1 - Radar schovani za strom NL 01
Tímto neotřelým způsobem neznámí pachatelé znemožnili policii měřit rychlost s pomocí stacionárně vyhlížejícího, ale jinak mobilního radaru Alice

Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 2 - Radar Alice Slovensko 01Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 3 - Radar Alice Slovensko 02Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 4 - Radar Alice Slovensko 03Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 5 - enforcement trailer neprustrelny radar 01Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 6 - enforcement trailer neprustrelny radar 02Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 7 - enforcement trailer neprustrelny radar 03Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 8 - enforcement trailer neprustrelny radar 04Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 9 - enforcement trailer neprustrelny radar 05Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 10 - enforcement trailer neprustrelny radar 06Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 11 - enforcement trailer neprustrelny radar 07Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 12 - enforcement trailer neprustrelny radar 08Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 13 - enforcement trailer neprustrelny radar 09Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 14 - enforcement trailer neprustrelny radar 10Německá policie měřila rychlost, nikoho ale nezměřila. Když pak vyrazila zkontrolovat radar... - 15 - enforcement trailer neprustrelny radar 11
Takto funguje onen radar. První tři snímky pochází ze Slovenska, další z propagačních materiálů výrobce

Zdroj: PolizeiTrier@Twitter

Petr Miler

Diskuze 52 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama