Nissan oznámí čas GT-R Nismo z Nordschleife v Tokiu, může překonat Porsche 918? (+ video)

Zatím netušíme, jak rychlá může vrcholná verze současného GT-R na Severní smyčce být, když ale Nissan oznamuje budoucí oznámení, musí jít o něco mimořádného.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nissan oznámí čas GT-R Nismo z Nordschleife v Tokiu, může překonat Porsche 918? (+ video)

10.11.2013 | Petr Miler | 1 příspěvek

Zatím netušíme, jak rychlá může vrcholná verze současného GT-R na Severní smyčce být, když ale Nissan oznamuje budoucí oznámení, musí jít o něco mimořádného.

V posledních měsících se v souvislosti s Nissanem GT-R více než o čem jiném hovoří o jeho nové generaci, kterou už se pár nezávislých ilustrátorů pokusilo též spekulativně namalovat. Sbohem nám ale zatím nedalo ani aktuální GT-R, o kterém je možné prohlásit kde co, jen ne to, že by se chystalo do důchodu. Naopak, Nissan v duchu jeho průběžného vylepšování připravuje vrcholnou verzi Nismo, která má překonat vše, co jsme zatím v souvislosti s GT-R R34 mohli poznat.

To pro naše pravidelné čtenáře jistě není nová informace, však už dříve se hovořilo o tom, kterak se vůz má stát vůbec nejlépe akcelerujícím silničním autem světa. Tyto zprávy sice byly později popřeny přímo lidmi z automobilky, že půjde o „pekelně rychlé” auto ale Nissan potvrdil. Jak moc „pekelně”? To už nikdo konkrétněji nenaznačil, zrovna takové Zelené peklo alias Severní smyčka Nürburgringu by k tomu ale mohlo říci své.

Že nové Nismo ladilo formu na 'Ringu, jsme též mohli vidět, později se pak provalilo, že si Nissan několikrát pronajal celý okruh jen pro sebe. To výrobci dělají jen tehdy, když chtějí docílit rekordního času a nebýt při tom zdržováni okolním provozem. Že se to stalo a nějak mimořádného výsledku bylo dosaženo, už je nyní jisté, neboť přímo Nissan oznámil, že na nadcházejícím autosalonu v Tokiu zveřejní nový rekordní čas, který bude náležet právě GT-R Nismo 2014. A asi by nedávalo smysl, kdyby současně s tím nepředstavil samotný vůz.

Pokud se někdo chlubí tím, že se pochlubí, nejde očekávat nic než excelentní výsledek. Dosud má GT-R vyřezán na pažbě čas 7 minut a 18 sekund, který Nismo dozajista překoná. Má být výkonnější, lehčí, lépe vyladěné a pochopitelně tedy citelně rychlejší. Otázkou je v podstatě jen to, zda půjde o čas „pouze” citelně lepší, který by činil například 7 minut a 9 sekund, nebo o nový rekord, který by překonal i zápis Porsche 918 Spyder, aktuálního rekordmana Ringu. To by ale pro Japonce znamenalo zlepšit se nejméně o 22 sekund, což je na této úrovni pouhými dílčími vylepšeními spíše nepravděpodobné.

Ale Nissan dokázal už mnohokrát překvapit a potvrdit, že superrychlé auto nutně nemusí být podobně drahé. Jak moc se mu to podaří tentokrát, uvidíme už za necelé dva týdny v Tokiu.


Nissan oznámí čas GT-R Nismo z Nordschleife v Tokiu, může překonat Porsche 918? (+ video) - 1 - Nissan GT-R Nismo 2014 spy 01Nissan oznámí čas GT-R Nismo z Nordschleife v Tokiu, může překonat Porsche 918? (+ video) - 2 - Nissan GT-R Nismo 2014 spy 02Nissan oznámí čas GT-R Nismo z Nordschleife v Tokiu, může překonat Porsche 918? (+ video) - 3 - Nissan GT-R Nismo 2014 spy 03Nissan oznámí čas GT-R Nismo z Nordschleife v Tokiu, může překonat Porsche 918? (+ video) - 4 - Nissan GT-R Nismo 2014 spy 04Nissan oznámí čas GT-R Nismo z Nordschleife v Tokiu, může překonat Porsche 918? (+ video) - 5 - Nissan GT-R Nismo 2014 spy 05Nissan oznámí čas GT-R Nismo z Nordschleife v Tokiu, může překonat Porsche 918? (+ video) - 6 - Nissan GT-R Nismo 2014 spy 06
Nissan GT-R Nismo jsme zatím mohli spatřit jen v podobě kamuflovaných prototypů, o vzhled ale v jeho případě stejně nejde. Tím podstatným bude rychlost - zápis vozu z Nordschleife nám ji jistě nastíní velmi zřetelně

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše