Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nissan poodhalil koncept SUV pro Frankfurt, může znamenat pohromu pro Z
7.9.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Japonci přivezou do Frankfurtu koncept crossoveru, který možná bude nástupcem Nissanu 370Z. Také ale možná bude předzvěstí nového Juke.
Frankfurtský autosalon, který otevře své brány již příští týden, bude velmi zajímavý také pro fanoušky automobilky Nissan. Ta totiž plánuje odhalit koncept vozu, který některé její příznivce potěší, jiné ale může rozlítit. Automobil, který se poodhalil na zatím jediné fotografii bez žádných dalších informací, totiž může předpovídat jedno ze dvou aut.
To první je nová generace Nissanu Juke; tenhle malý crossover je na trhu od roku 2010 a dle tradic japonských automobilek by měl již docela rychle myslet na nástupce. Na jediném obrázku totiž téměř jistě vidíme crossover. Pravda, do sériové výroby by měl asi daleko, ale také se ukáže koncept, ne produkční auto. Nissan obrázek doplnil rétorickou otázkou, „Co kdyby Nissan vytvořil nový způsob, jak zažít řidičské nadšení?”
Druhá předzvěst, ke které se tahle otázka může vztahovat spíše, je ovšem trochu děsivá. Tenhle crossover by také mohl být nástupcem Nissanu 370Z, jehož výroba má být ukončena v roce 2017. Čtete správně, po několika generacích sporťáků se písmeno Z u Nissanu možná dostane na crossover. Ostatně, o něčem takovém už se spekuluje pár dnů. Nový způsob budiž, ale řidičské nadšení? Vážně?
Navíc má tahle novinka podle dostupných informací být založena na platformě Renaultu-Nissanu, označené CMF B, což znamená motor vpředu napříč, třebaže klidně i dvousetkoňovou šestnáctistovku. Je ale také možné, že se o takové auto rodina Z „jen” rozroste a že 370Z dostane pořádného, šestiválcového nástupce se zadním náhonem. Více světla do plánů Nissanu vnese Frankfurt.
Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2015.

Tohle bude možná nový Juke, ale také možná nové Zetko...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Holku z Kelly Family, nebo sexbombu v bikinách? Srovnání BMW M5 s nepřiznanou novou „Alpinou B5” dává jasnou odpověď
včera
„Bugatti pro chudé” je novým králem všech pekel. Přepisuje další rekordy akcelerace, okruhů i silnic, pomalé je vedle něj i skutečné Bugatti
23.6.2026
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
21.6.2026
Nové na MotoForum.cz
- Salač bude i v příštím roce jezdit MS v týmu OnlyFans American Racing včera 19:43
- Pre Dutch TT: Lídry jsou Bezzecchi, Gonzalez a Quiles včera 16:00
- MotoGP v Brně pomohlo lidem v nouzi. Nevyužité jídlo zamířilo k potřebným včera 12:00
- Jonas Folger v Mostě s divokou kartou pro Supersport včera 10:00
- Pedro Acosta je prezentován jako nástupce Pecco Bagnaii 24.6.2026
Nejnovější články
Zatímco zavedené značky s kombíky končí i kvůli nezájmu o ně v Číně, sami Číňané jich nabízí čím dál víc, aby si získali jejich kupce
před 10 hodinami
Holku z Kelly Family, nebo sexbombu v bikinách? Srovnání BMW M5 s nepřiznanou novou „Alpinou B5” dává jasnou odpověď
včera
Akcionáře Nissanu vyděsil stav firmy a neakceschopnost nového vedení, chtějí zpátky Carlose. „Zmlkněte,” řval na ně nový šéf
včera
Nadšenec nakreslil možnou podobu první motorky Ferrari, automobilka na něj poslala právníky
včera
Automobilka „zrádců Tesly” padá ke dnu. Po prodělání 79 miliard propouští skoro pětinu lidí, konec může být nadosah
včera
Živá témata na fóru
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.25. 21:55 - Předseda
- Letní 225(př) + 255(z) 18-19" - které? 06.25. 14:37 - pavproch
- e89 el. steering - přeprogramování ??? 06.25. 12:12 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 06.24. 21:19 - řidičBOB
- Volvo 06.24. 16:54 - řidičBOB
- BMW Divize 06.23. 10:20 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 06.23. 04:48 - pavproch
- Politický koutek 06.22. 15:36 - mattonecz
