Nová Škoda Karoq natočena při finálních testech, nástupce Yeti shazuje kamufláž

26.4.2017 | Petr Prokopec | 42 příspěvků

Bude to Karoq, nebude to Karoq, to je otázka, na kterou nám Škoda zatím nechce dát odpověď. Podstata tohoto vozu je ale stále zřejmější.


Tip: Škoda už nám nový Karoq i oficiálně ukázala a řekla o něm všechno důležité. Tady je 8 věcí, které o něm musíte vědět.


Životní cyklus první generace Škody Yeti se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci. To není nic překvapivého, vůbec první mladoboleslavské SUV bylo představeno již v roce 2009. Na svém hřbetu má tedy osm křížků, což je na dnešní dobu poměrně neobvyklé. Nástupce je ale již prakticky za rohem, byť s výstavní premiérou můžeme počítat až v září ve Frankfurtu. Úplné první debut ovšem proběhne 18. května ve Stockholmu.

My bychom si o novince měli říci více ještě tento týden, úplné odhalení ale čekejte až v onom květnu. Dříve budeme znát jméno, kolem kterého stále není jasno - Škoda si sice na úřadě pro průmyslové vlastnictví zaregistrovala název Karoq, vzápětí ale řekla, že o jeho definitivním použití stále ještě nebylo rozhodnuto. Vypadalo to ale spíše jako mlžení a nic jiného než Karoq ze Škodou registrovaných jmen na novinku nesedí.

V čem máme jasněji, je vzhled. Nové SUV bude téměř dvojčetem Seatu Ateca, od kterého se bude lišit jen přídí, ztvárněním 5. dveří a zadních světel a interiérem. Design přídě víceméně převezme od větší Škody Kodiaq, záď je zase podobná Superbu Combi. To je patrné i přes nemalou kamufláž také na novém videu (bohužel poněkud horší kvality), které zachycuje vůz při finálních testech na tuzemské dálnici.

Automobilka se snaží každého co nejvíce oklamat poněkud odpuzující stylizací, o níž se starají černé plasty ve spodní části karoserie a malá kola. Novinka tak vypadá skutečně otyle, realita ovšem bude o poznání lepší.

Nová Škoda Karoq natočena při finálních testech, nástupce Yeti shazuje kamufláž - 1 - Skoda Yeti-Karoq 2017 nove spy video 01Nová Škoda Karoq natočena při finálních testech, nástupce Yeti shazuje kamufláž - 2 - Skoda Yeti-Karoq 2017 nove spy video 02Nová Škoda Karoq natočena při finálních testech, nástupce Yeti shazuje kamufláž - 3 - Skoda Yeti-Karoq 2017 nove spy video 03
Nová Škoda Yeti byla nachytána během finálních testů

Nová Škoda Karoq natočena při finálních testech, nástupce Yeti shazuje kamufláž - 4 - Skoda Yeti 2017 prvni spy foto ilustrace
Vzhled hotového auta nebude mít daleko k této ilustraci

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 42 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše