- -

Nová Toyota Supra se ukázala na realističtější ilustraci, podle špionážních fotek

Chystaný nástupce japonské legendy se nechá inspirovat konceptem FT-1 i menší GT 86. Vzhled přitom ovlivní i hybridní ústrojí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Toyota Supra se ukázala na realističtější ilustraci, podle špionážních fotek

25.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Chystaný nástupce japonské legendy se nechá inspirovat konceptem FT-1 i menší GT 86. Vzhled přitom ovlivní i hybridní ústrojí.

Vzhledem nové Toyoty Supra jsme se zabývali již včera, kdy na světlo světa vykoukla krom videa z testování na Nordschleife i nová neoficiální ilustrace. Na té se japonské kupé tvářilo nadmíru odvážně, pročež jsme konstatovali, že realita bude střídmější. Dnešní vizualizace vypadá rozumněji, neboť krom konceptu FT-1 stojí i na realitě zachycené na špionážních fotkách.

Je samozřejmě otázkou, nakolik se může tato predikce vyplnit, některé detaily ale nebudou jinak. Jistou věcí je střecha typu „double bubble“, jenž umožní posádce nošení závodní helmy i při jinak nízké stavbě. Otázkou je pak přítomnost nasávacích otvorů před zadními koly - s těmi funkčními nepočítáme a na prototypech není podobná designová klička vidět ani náznakem. Ve finále ale pod nánosy kamufláže být mohou, byť pravděpodobnost je ale velmi malá.

Toyota bude potřebovat především dostatek vzduchu na uchlazení hybridního hnacího ústrojí, které se bude pochopitelně nacházet pod přední kapotou. Nasávací otvory nemalých rozměrů lze tedy čekat hlavně v čelních partiích, vzadu se pak nejspíše objeví vystouplá světla, která šlo vysledovat již pod kamufláží testovacích prototypů, i když ani ta nemusela být konečným řešením.

Na zbytek vozu si posvítíme někdy příště, aktuálně tak jen zmíníme příchod nové generace v roce 2018. Pod kapotou má pracovat přibližně 400 koní, jenž budou díky sázce na karbonová vlákna spárována s relativně nízkou hmotností, a to i přes přítomnost elektrického agregátu. Ten přitom možná bude roztáčet přední nápravu.

Nová Toyota Supra se ukázala na realističtější ilustraci, podle špionážních fotek - 1 - Toyota Supra 2018 novy render 01Nová Toyota Supra se ukázala na realističtější ilustraci, podle špionážních fotek - 2 - Toyota Supra 2018 novy render 02
Chystaná Toyota Supra se ukázala na nových neoficiálních ilustracích. Jaká bude realita, je zatím sporné...

Nová Toyota Supra se ukázala na realističtější ilustraci, podle špionážních fotek - 3 - Toyota Supra 2018 prvni spy foto 01Nová Toyota Supra se ukázala na realističtější ilustraci, podle špionážních fotek - 4 - Toyota Supra 2018 prvni spy foto 05Nová Toyota Supra se ukázala na realističtější ilustraci, podle špionážních fotek - 5 - Toyota Supra 2018 prvni spy foto 07
...nové ilustrace nicméně aspoň vycházejí ze špionážních fotek

Ilustrace: Supra MKV

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama