Reklama

Nová Toyota Supra se ukázala v pořádné akci na Ringu, tichá je i nadále (video)

Chystané japonské kupé zatím fanoušky u srdce nevezme. Kombinace šestiválce a elektromotoru totiž příliš puristická není, hlasitá už vůbec ne.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Toyota Supra se ukázala v pořádné akci na Ringu, tichá je i nadále (video)

24.9.2016 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Chystané japonské kupé zatím fanoušky u srdce nevezme. Kombinace šestiválce a elektromotoru totiž příliš puristická není, hlasitá už vůbec ne.

O nové generaci Toyoty Supra se mluví v poslední době více než často. Důvodem jsou testovací prototypy, které se konečně objevily v provozu. O vzhledu jsme se přitom zatím příliš nerozepisovali, načapané vozy byly totiž ochrannou kamufláží oblepeny od hlavy až k patě. Nyní tu ovšem máme novou ilustraci, která vnáší do případu trochu spekulativního jasu. Ovšem i otázek, neboť samozřejmě nikde není psáno, že chystané kupé tak bude skutečně vypadat.

Web Car Keys se nechal inspirovat konceptem FT-1, stejně jako modely Celica. Toto pojetí nám ale přijde příliš odvážné, sériový vůz se podle nás bude držet více při zemi. Střídmější bude příď, na výrazné prolisy ve dveřích lze rovnou zapomenout. Zadní světla ale vystouplá být nohou, byť u testovacích prototypů si nemůžeme být jisti, jestli jde už o finální design jen „generická” světla sloužící pro testovací účely. Takový difuzor, z nějž vidíme jen náznak, pak bude méně členitý.

Otázkou pak je, co můžeme od vozu čekat po stránce vokální. Na nedávných videích se totiž Supra zrovna nerozparádila, což ale bylo dáno i tím, že nebyla nachytána v pořádné akci. Nicméně to již není případ jejího řádění na Nordschleife, kde šestiválcový motor zní možná až strašidelně tiše.

Ve finále zmíníme, že kromě spalovacího agregátu chystané kupé dostane do vínku ještě elektromotor, přičemž ten má dle spekulací roztáčet přední nápravu. Nová Supra by tedy byla elektrickou čtyřkolkou, jejíž výrobu si stejně jako u spřízněného BMW Z5 vezme na starosti rakouská společnost Magna Steyr. Prodej pak odstartuje v roce 2018.

Nová Toyota Supra se ukázala v pořádné akci na Ringu, tichá je i nadále (video) - 1 - Toyota Supra 2018 novy render
Takhle nová Toyota Supra takřka stoprocentně vypadat nebude, reálný vůz se bude držet více při zemi

Ilustrace: [https://www.carkeys.co.uk/news/could-this-be-the-new-toyota-supra-2017 Car Keys]

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama