Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nová Toyota Supra poprvé nafocena ve své kůži, teď už návrat nic nezhatí
8.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nová Supra má díky karbonu vážit pod 1 400 kg. A to přesto, že pod kapotou má šestiválec, elektromotor, baterie a dvouspojkový automat.
O nové generaci Toyoty Supra se mluví už věčnost. Dlouho se o ní opravdu jen mluvilo, až Japonci odhalili koncept FT-1, který k návratu sportovního kupé skutečně směřoval. Oznámili také spolupráci s německým BMW, která se měla týkat mimo jiné právě sportovního kupé a vše se zdálo být na dobré cestě. Jenže to všechno se stalo před dvěma a půl léty a od té doby bylo se o produkční verzi zase tak maximálně mluvilo. Nyní se věci dávají konečně pořádně do pohybu, neboť na světě jsou první snímky testovací verze. Ta převezme tvary výše zmiňovaného konceptu, byť o nic tak odvážného nepůjde.
Ve srovnání se studií se dočkáme také menších rozměrů, nicméně na druhou stranu půjde o větší vůz než již dnešní GT 86. Mimo to bude nová Supra také větší než chystané BMW Z5, přestože oba vozy budou sdílet technologický základ. Ovšem jen do značné míry, neboť mnichovská varianta bude roadsterem s plátěnou střechou, zatímco Supra dorazí prozatím jen jako kupé.
Otázku verze Targa, jenž byla dostupná také v minulé generaci, prozatím nechme otevřenou. Místo toho zůstaneme striktně u kupé, které výraznou měrou vsadí na karbonová vlákna. Z toho důvodu Supra nemá vážit více než 1 400 kilogramů, roadster od BMW bude dokonce ještě lehčí. To je dobrá zpráva pro všechny, jimž stávající Z4 přijde jako reklama na obezitu.
Důvodem pro nižší hmotnost mnichovské varianty přitom nejsou jen menší rozměry, ale také rozdíly v motorovém prostoru. BMW Z5 totiž v základu dorazí s dvoulitrovými čtyřválci a třílitrový šestiválec nabídne teprve na vrcholu nabídky. Supra oproti tomu počítá s šestiválcovou jednotkou již standardně, kvůli vyššímu výkonu navíc sáhne ještě po elektromotoru.
Hybridní technologie má být do značné míry ovlivněna speciálem z Le Mans, přičemž obě pohonné jednotky dostanou na starosti pouze zadní nápravu. Lithium-iontové baterie zamíří pod podlahu kvůli snížení těžiště a elektrická energie pro ně bude získávána nejen skrze klasickou zástrčku (půjde tedy o plug-in hybrid), ale také pomocí regenerativního brzdění.
Velmi dobrou zprávou je, že Toyota nesvěří přenos výkonu převodovce CVT, kterou lze sotva považovat za skříň korespondující se sportovními výkony. Místo toho má dorazit vůbec první dvouspojkový automat značky. Tím nám ale informační pramen vysychá, pročež jen dodáme, že Z5 se ukáže v závěru příštího roku, Supra však až za dva roky. Podívejte se na přiložené fotky, máme jich pro vás šest. Další najdete v kompletní galerii na Auto Express.






Nová generace Toyoty Supra byla konečně nafocena ve své „kůži“, dorazit má v roce 2018
Zdroj: Auto Express
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Cristiano Ronaldo si nechal postavit nejdražší Mercedes třídy G na světě, už z barev je jasné, čemu se klaní
před 9 hodinami
Honda už ani nezkouší zastřít, že její pokus o velký návrat je velký propadák, zájem resuscituje novou edicí
včera
První menší Mercedes, který dostal zpátky motor V8, se ukázal v ostré akci při testech. Ohromit zatím zvládá jen jedním
2.5.2026
Nové na MotoForum.cz
- Obvinění z dopingu: Byla účast Lukase Maurera v Hengelu poslední? 15:45
- MotoGP Španelsko 2026: postřehy z paddocku v Jerezu 15:13
- Jonas Folger nahradí Mavericka Vinalese v Le Mans včera 16:35
- Honda Fest 2026: registrujte se na setkání v Nízkých Tatrách včera 09:40
- Bulegův vítězný hattrick na Balatonu 3.5.2026
Nejnovější články
Nesmrtelná postava automobilového byznysu je zpátky. S třikrát zkrachovalou značkou to zkusí počtvrté a o elektřině nechce slyšet
před 2 hodinami
Tato volitelná výbava zdarma udělá z vašeho nového BMW M3 kombi nenapadného bijce téměř všeho a všech
před 3 hodinami
Do Formule 1 se vrátí motory V8, říká šéf FIA. A nebude o tom s nikým diskutovat, současný trapný „Mario Karting” skončí
před 5 hodinami
Cupra oznámila, že už nechce to, čím roky vystupovala z davu a míří do šedi průměru. Podle nás je to chyba
před 6 hodinami
Nejnovější sporťák McLarenu pro „obyčejné” lidi kašle na pravidla, bez hybridu je rychlejší než verze pro závodníky
před 8 hodinami
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
