Reklama

Nová Toyota Supra poprvé natočena v akci, zvukem zatím příliš netěší (videa)

Chystané japonské kupé by mělo disponovat zhruba 400 koňmi. O jejich produkci se přitom kromě šestiválce postará i elektromotor.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Toyota Supra poprvé natočena v akci, zvukem zatím příliš netěší (videa)

21.9.2016 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Chystané japonské kupé by mělo disponovat zhruba 400 koňmi. O jejich produkci se přitom kromě šestiválce postará i elektromotor.

O nové generaci Toyoty Supry se mluví již hezky dlouho, donedávna jsme ji ovšem mohli považovat za pouhý mýtus. Byly tu sice řeči o spolupráci s BMW či koncept FT-1, tím ale informační pramen vysychal. Před pár týdny ovšem přineslo jisté plody úsilí špionážních fotografů, jimž se povedlo zachytit testovací prototyp. Ač přitom byl zahalen kamufláží od hlavy až k patě, o reálných přípravách nového kupé snímky vypověděly mnoho.

Dodatečné informace můžeme čerpat z nových videí, která byla pořízena tento týden v okolí Nürburgringu. Zachycen je na nich tentýž prototyp, nicméně tentokrát i v pohybu. Je však otázkou, zda v souvislosti s těmito materiály můžeme jásat. Jakkoliv je totiž evidentní, že pohon kupé dostane na starosti šestiválcová jednotka, její zvukový projev nás ze židle nezdvihl.

Jistě, dá se namítnout, že jde o raný testovací exemplář a sériové provedení může znít zcela jinak. Ovšem jistá obezřetnost je na místě. Zvláště proto, že nová Supra kromě benzinového šestiválce dostane do vínku také elektromotor. I ten se na videích zvládl projevit, a to ve chvílích, kdy řidič neseznamoval plynový pedál s koberečkem.

Je přitom třeba dodat, že fólií oblepený prototyp byl nachytán v testovacím centru BMW poblíž Nürburgringu. Můžeme tak spekulovat, zda jde skutečně o verzi Toyoty, či zda mnichovská automobilka kromě chystaného - a spřízněného roadsteru Z5 - vyrukuje na světlo světa také s verzí s pevnými střešními panely. Zatím s tím ale příliš nepočítáme.

Dále není jasné, zda obě varianty použijí tentýž motor či zcela odlišné ústrojí. Reálnější je spíše druhá varianta, Supra by totiž měla vsadit na V6 twin-turbo, zatímco Z5 zůstane u řadového šestiválce. Kromě toho má ovšem BMW nabídnout rovněž základní modely, které budou pohánět přeplňované čtyřválce. Diesely ale doufejme nedorazí.

Ve finále lze zmínit ještě interiér, který se povedlo nafotit v případě mnichovského roadsteru. Jeho základní rysy ovšem jsou skrze okna patrné také u Toyoty, což by možná pro někoho mohlo být zklamáním. V tomto ohledu je však již takřka na sto procent jisté, že sériové modely se od sebe budou lišit mnohem více. Část snímků Z5 přikládáme, více fotek exempláře jistě patřícího pod křídla BMW můžete na každý pád prohlížet v galerii na Motor1.com.

Nová Toyota Supra poprvé natočena v akci, zvukem zatím příliš netěší (videa) - 1 - Toyota Supra 2018 videoscreen
Toyota Supra byla nově nachytána v testovacím centru BMW poblíž Nürburgringu

Nová Toyota Supra poprvé natočena v akci, zvukem zatím příliš netěší (videa) - 2 - BMW Z5 prototyp spy foto 01Nová Toyota Supra poprvé natočena v akci, zvukem zatím příliš netěší (videa) - 3 - BMW Z5 prototyp spy foto 03
Tamtéž se ukázal i roadster Z5, který dokonce částečně odhalil interiér

Foto: Motor1

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše