Nové Volvo S60 může vypadat až takhle dobře, motory ale neoslní (ilustrace)

Třetí generace švédského sedanu bude postavena na zkrácené platformě SPA, s níž budou spojeny motory Drive-E. A to nejspíše nejen čtyřválcové.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové Volvo S60 může vypadat až takhle dobře, motory ale neoslní (ilustrace)

19.12.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Třetí generace švédského sedanu bude postavena na zkrácené platformě SPA, s níž budou spojeny motory Drive-E. A to nejspíše nejen čtyřválcové.

Druhá generace Volva S60 je na trhu od roku 2010 a ve výrobě rozhodně nevydrží devět let, jako ta první. Odhalení nástupce můžeme tedy očekávat v příštím nebo přespříštím roce, přičemž tipujeme spíše druhou možnost. Přeci jen za pár dní startující nový rok je spojen s uvedením sedanu S90 do prodeje a odhalením kombíku V90. Švédové tedy budou mít dostatek práce, přičemž nejspíše ani nebudou chtít zkrátit svým vlajkovým lodím jejich „15 minut slávy“.

Ať však premiéra bude dříve či později, pár slov si o třetí generaci Volva S60 můžeme říci již nyní. Odstartujeme přitom platformou SPA, kterou používají oba výše zmíněné modely a jenž dozná v případě konkurence pro BMW řady 3 zmenšení. Ve srovnání se stávajícím provedením se očekává redukce hmotnosti a zároveň zvětšení prostoru, zejména na zadních sedadlech. Pod kapotou pak bude možné počítat s motory Drive-E.

Ačkoliv valná část portfolia bude poháněna dvoulitrovými čtyřválci, základní verze dostanou pod kapotu 1,5litrový přeplňovaný tříválec. Tato pohonná jednotka by se ostatně měla nastěhovat i do motorového prostoru Volva S90, i když v případě vrcholného sedanu by ji měl doplnit elektromotor. U menšího modelu ale nejspíše bude možné počítat s absencí hybridní techniky, i když ani její příchod nevylučujeme.

Kromě mechaniky bude S60 vycházet z většího sourozence také designem, jehož možnou podobu nám aktuálně představil známý „automobilový manipulátor“ Theo Chin. Jeho vize rozhodně není nepřitažlivá, přičemž zejména zadní partie jsou atraktivnější než u Volva S90. Zda ovšem realita bude takováto či diametrálně odlišná, to prozatím říci nedovedeme...


Nové Volvo S60 může vypadat až takhle dobře, motory ale neoslní (ilustrace) - 1 - Volvo S60 2017 prvni render 01Nové Volvo S60 může vypadat až takhle dobře, motory ale neoslní (ilustrace) - 2 - Volvo S60 2017 prvni render 02
Nové Volvo S60 může vypadat až takhle dobře

Ilustrace: Theophilus Chin

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama