Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nový Mercedes C 63 AMG nafocen zvenčí a zevnitř jako sedan i kombi
12.9.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Novinky z Affaltebachu se oproti standardu změní hlavně v přední části. Pod jejich kapotou pak najdeme nový osmiválec naladěný až na 510 koní.
S třícípou hvězdou jsme dnes měli tu čest již dvakrát. Poprvé jsme se mohli podívat na černý exemplář Mercedesu-AMG GT, podruhé pak na facelift třídy B. Nyní se ke značce vracíme potřebí, přičemž svou pozornost nasměrujeme na Affaltebach. Právě tam se totiž konala premiéra nového sporťáku, přičemž kolegům z italského webu DiarioMotor se při té příležitosti povedlo nafotit testovací exempláře nového sedanu a kombíku Mercedesu C 63 AMG.
Ze snímků je jasně patrné, že po stránce exteriérové se změní hlavně přední část, přeprofilovány ovšem budou také boční prahy a zadní nárazník. U kombíku lze pak očekávat i jistou odchylku v okolí zadního okna, za dalšími kosmetickými změnami ale budeme muset do kabiny. V tomto směru je přitom jistotou minimálně pár sportovních předních sedadel, ke kterému se dozajista přidá také motor a zjevně i čalounění nebo karbonové obklady.
Spíše než na pozměněnou vizáž bychom se ale měli těšit na novou techniku, která počítá se stejným motorem jako v úvodu zmíněný sporťák. Řeč je o novém čtyřlitrovém osmiválci twin-turbo, který by měl být rovněž naladěn na dvojí výkon. Ve standardu nabídne 476 koní, u ostřejší verze S pak zamíří na zadní kola koní 510. Chybět přitom nebudou ani větší brzdy či snížený a přitvrzený podvozek.
Debut obou karosářských verzí je naplánován na stejný pařížský autosalon, kde se objeví Mercedes-AMG GT i faceliftovaná třída B. Na stánku třícípé hvězdy lze tedy očekávat pořádný nával.


Mercedes-Benz C 63 AMG byl opět nafocen s lehkou kamufláží, tentokráte rovnou jako sedan i kombík. Další snímky si můžete prohlédnout na níže přiloženém odkazu
Zdroj: DiarioMotor
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejlegračnější na novém integrovaném WC v autě je nakonec značka, která si ho patentovala
před 8 hodinami
Ferrari ukázalo, jak skutečně funguje přelomový interiér jeho poslední novinky. V Golfu by to byla moc fajnová věcička
včera
Cena nejnovějšího Rolls-Roycu je tak šílená, že i pokus prodat jen 100 aut nejváženějším klientům může skončit fiaskem
18.4.2026
Nejnovější články
Doba je zlá, když s novým motorem, který levně a jednoduše šetří palivo, musí přijít ropná společnost
před 5 hodinami
Elektrický Fiat 500 je jako ojetina už po pár letech neskutečně levný, stojí zatím ale obvyklá osina v zadnici
před 6 hodinami
Nejlegračnější na novém integrovaném WC v autě je nakonec značka, která si ho patentovala
před 7 hodinami
Doba obřích displejů v autech končí, říká expert, vyhrají ti, kteří je zmenší nebo úplně vyhodí
před 8 hodinami
Audi nachytali při testech ostrého modelu, jaký tu ještě nebyl. A bude to asi nejhlubší dno, na které si kdy sáhlo
před 10 hodinami
Živá témata na fóru
- Onboard videa 04.21. 20:09 - Truck Daškam
- Ojete sportaky - zajimave nabidky 04.21. 19:26 - vasco
- Kdo má přednost? 04.21. 17:59 - GeneHawkins
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 04.21. 16:22 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 04.21. 14:29 - pavproch
- OBD diag pro moje autovraky 04.21. 10:41 - pavproch
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 04.21. 09:48 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 04.21. 03:03 - Anonymoous
