- -

Nový Renault Koleos 2,0 dCi předvádí dynamiku, ani se 177 koňmi kostky netrhá (video)

Nové francouzsko-korejské SUV osazené dvoulitrovým dieselem, automatem a pohonem favorizuje spotřebu, ale ani tak marně nejede.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový Renault Koleos 2,0 dCi předvádí dynamiku, ani se 177 koňmi kostky netrhá (video)

24.9.2016 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Nové francouzsko-korejské SUV osazené dvoulitrovým dieselem, automatem a pohonem favorizuje spotřebu, ale ani tak marně nejede.

S novým Renaultem Koleos jsme se mohli seznámit již před pár měsíci, kdy jeho druhá generace debutovala na pekingském autosalonu. Od té doby však kolem francouzsko-korejského SUV bylo poměrně ticho po pěšině. Jistý průlom nastává v těchto chvílích, neboť na světě je nové video zachycující akceleraci verze osazené dvoulitrovým turbodieselem. Nejde sice přímo o Koleos, ale o jeho asijskou variantu, Renault Samsung QM6, to ale to samé v bledě modrém.

Než se přitom budeme věnovat samotnému sprintu, v rychlosti zmíníme, že pohonná jednotka dCi produkuje 177 koní v 3 750 otáčkách a 380 Nm točivého momentu, jenž je dostupný v pásmu 2 000 až 3 000 ot./min. S touto silou je spárována nemalá hmotnost 1 760 kilogramů, na které se nemalou měrou podepisuje jak pohon všech kol, tak převodovka Xtronic. Tedy jinak zvaný automat CVT.

S tímto mechanickým základem vůz zvládá zrychlení z klidu na stovku za 9,6 s. Nic impozantního, u 4,7metrového SUV nelze ale nic jiného čekat. Stačí ostatně mrknout třeba jen na parametry takového Volva XC90 D4, které disponuje 190 koňmi a 400 Nm - také v jeho případě totiž sprint na stovku zabírá 9,2 sekundy, byť u verze s hnanou přední nápravou.

Vše je dáno dobou, která favorizuje vybájenou spotřebu na úkor jízdní dynamiky. V tomto ohledu sice zatím u francouzského modelu nemáme přesná data k dispozici, nicméně Švédové udávají, že jejich více než dvoutunový mastodont má v průměru konzumovat pouze 5,2 litru na sto kilometrů. Tedy vskutku malou porci, alespoň na papíře.

Při pohledu na nižší hmotnost u Renaultu Koleos lze tedy očekávat ještě nižší číslo, ani to ale nebude údaj ze skutečného světa. Je tedy otázkou, jak se nabídkou vrcholného SUV ze země galského kohouta necháte zlákat. Pokud však ano, pak u vrcholného dieselu můžete počítat také se standardními 19palcovými koly, jenž obouvají pneumatiky o rozměru 225/55.

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama