- -

Nový VW Touareg též nafotili s drobnou kamufláží, máme i další pohled na Polo

Německé SUV má od pohledu trochu více kamufláže než menší sourozenec, i tak ale jasně ukazuje, kam míří. Zatím se snaží evokovat americkou konkurenci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový VW Touareg též nafotili s drobnou kamufláží, máme i další pohled na Polo

20.3.2017 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Německé SUV má od pohledu trochu více kamufláže než menší sourozenec, i tak ale jasně ukazuje, kam míří. Zatím se snaží evokovat americkou konkurenci.

O nové generaci Volkswagenu Polo jsme se poměrně výrazně rozhovořili v minulém týdnu. Tedy de facto půl roku před živým debutem na autosalonu ve Frankfurtu. Německá novinka nás ovšem v hesenské metropoli již pomalu nemá čím ohromit, neboť po stránce mechanické to bude Seat Ibiza v bledě modrém. Vizuálně jsme si pak hatchback mohli na špionážních fotkách představit právě v minulém týdnu.

Nové Polo bylo zachyceno během testů v Jižní Africe, přičemž dnes se do stejné lokality vrátíme. Kromě malého hatchbacku testují Němci i chystanou novou generaci SUV Touareg, a tak se poblíž mezinárodního letiště OR Tambo v Johannesburgu podařilo nafotit i to. V jeho případě testovací mulu halí o trochu více drobné kamufláže, která nám pohled na příští generaci poněkud zkresluje. Nicméně i tak je odklon vůči současnosti jasně patrný.

Novinka do značné míry připomíná loňský koncept T-Prime GTE, pročež tedy lze v jejím případě očekávat ostřejší linie a zejména masku chladiče připomínající nedávno odhalený Arteon. Až tak expresivní sice čelní partie nejsou, ovšem relativně nudné jako u dosluhujícího provedení také ne. To jen umocňuje agresivně stylizovaný nárazník s výraznějšími vstupy vzduchu na obou stranách.

Jak jsme ovšem řekli výše, SUV aktuálně nosí více kamufláže než hatchback. Dá se proto předpokládat, že sériové provedení se zbaví zejména vertikálních chromových lišt, se kterými vypadá tak trochu jako novinka Cadillacu. Stoprocentně ale bude potřebovat větší kola, ráfky prototypu totiž vypadají v klenutých blatnících poněkud utopeně. Vyšší profil pneu však značí větší komfort uvnitř.

Pohled na záď je nám prozatím odepřen, nicméně se dá předpokládat, že v příštích týdnech dorazí z Jižní Afriky mnohem více snímků. Momentálně tak jen dodáme, že nový Touareg dostane do vínku platformu MLB Evo, se kterou dorazilo i nové Audi Q7. Ze stejného zdroje pak budou pocházet i motory či multimediální a asistenční systémy, architektura kabiny však již bude unikátní.

Nový VW Touareg též nafotili s drobnou kamufláží, máme i další pohled na Polo - 1 - VW Touareg a Polo nove spy foto 04Nový VW Touareg též nafotili s drobnou kamufláží, máme i další pohled na Polo - 2 - VW Touareg a Polo nove spy foto 01Nový VW Touareg též nafotili s drobnou kamufláží, máme i další pohled na Polo - 3 - VW Touareg a Polo nove spy foto 02Nový VW Touareg též nafotili s drobnou kamufláží, máme i další pohled na Polo - 4 - VW Touareg a Polo nove spy foto 03
Nový VW Touareg byl nafocen po boku nové generace Pola, kterou jsme mohli vidět už před pár dny

Zdroj: Car Mag

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše