Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Opel Adam Cabrio 2013: Citroën DS3 Cabrio a Fiat 500C dostanou třetího do party
17.10.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Rodina Adamů se podle zdrojů blízkých automobilce brzy rozroste o verzi OPC a pětidveřovou variantu. Nejdříve ale dorazí „kabrio“ se shrnovací střechou.
Fiat 500C sice není kabriolet, jak se nám Italové snaží namluvit, ale hatchback s pevnou střechou a kusem shrnovacího plátna, každopádně ve svém segmentu byl docela dlouho ojedinělým zjevem. Konkurovat mu již brzy začne Citroën DS3 Cabrio, který se taky tváří na něco, čím není a v dohledné době můžeme očekávat i přírůstek koncernu General Motors.
Z Rüsselsheimu jde šeptanda o tom, že Opel pozastavil vývoj čistě elektrické verze modelu Adam a místo toho se soustředí na tři jiné varianty. Měl by to být pětidveřový hatchback, který se chce pokusit konkurovat Audi A1, mini hot hatch Adam OPC a nakonec právě pseudo-kabrio se stejnou střechou, jako mají první dva zmiňované vozy.
Podle britských kolegů z Auto Expressu je vůz v tuto chvíli hotový. O jeho návrh se postaral Mark Adams ještě předtím, než odletěl do Spojených států šéfovat stylistickému oddělení značek Cadillac a Buick. Co se týče techniky pod kapotou, nepředpokládá se, že by měla být jiná než u standardního Adama.
Oficiálně zatím nebylo potvrzeno vůbec nic, informátoři ovšem upozorňují, že koncept nebo předprodukční model bychom mohli vidět již na nejbližším ženevském autosalonu a sériové auto téhož roku ve Frankfurtu. Do prodeje se Opel Adam Cabrio údajně dostane ještě před začátkem roku 2014.


Automobilka Opel se k možnému rozšíření počtu jednotlivých verzí modelu Adam prozatím nevyjádřila, otevřená verze je prý ale jistá. Její podoba je pak jistě vyzpytatelná, ilustrátoři by neměli být daleko od pravdy
Zdroj: Auto Express, Ilustrace: Designrm
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Fanoušci Wankelů by teď měli slavit výročí historického vítězství v Le Mans, místo toho truchlí nad smutnou ztrátou
14.8.2026
Fotbalista se natočil, jak jede se svým BMW 307 km/h v běžném provozu. Skončil na 4 roky ve vězení
14.8.2026
From hero to zero za 16 dnů: „Policista roku” si užíval slávy jen 2 týdny, pak sám skončil za mřížemi
12.8.2026
Nové na MotoForum.cz
- Petr Najman: „Další vydařený víkend v Hořicích“ 14.8.2026
- Filip Salač: od Jerezu až k historickému vítězství v Silverstone 14.8.2026
- SP race project míří do Katedrály rychlosti a chce v Assenu bojovat o TOP 10 13.8.2026
- Kawasaki Z500 a Z500 SE 2027: na sportovní notu 13.8.2026
- Euro Moto (ex-IDM) pokračuje v Assenu 13.8.2026
Nejnovější články
Také z Číny: Tohle vývozní auto dostalo pořádný nový diesel s obří nádrží. Pojme skoro 2,5krát víc nafty než srovnatelná Škoda
včera
Koenigsegg po 18 letech dokončil auto, se kterým mu zakázali závodit. Místo na okruhy ho posílá na silnice
včera
Majitelé elektromobilů potichu prodělávají na svých autech v průměru 18 tisíc Kč každý měsíc, často si to ani neuvědomují
včera
Geniální konstruktér Formule 1 si vytřel zadnici se všemi a vším. Po 34 letech odhalil novou kopii svého nejslavnějšího auta a je to pořád něco
včera
Úpravce Porsche postavil o parník lákavější 911 než samo Porsche, vlastně se ani nemusel moc snažit
včera
Živá témata na fóru
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 08.15. 22:55 - Anonymoous
- Cyklistické vlákno 08.15. 18:30 - řidičBOB
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 08.15. 09:26 - pavproch
- Banky, peníze, finance, investice... 08.15. 06:28 - pavproch
- Porsche - vse o sportovnich modelech 08.15. 06:01 - pavproch
- Přejetí čerstvě natřeného přechodu 08.14. 09:53 - Bookebster
- S větrem ve vlasech.... 08.14. 05:35 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 08.13. 20:27 - Truck Daškam
