Při hororové nehodě na městském okruhu vylétla formule přes plot z dráhy v 250 km/h

Podobné incidenty jsme si v nejvyšších patrech motorsportu už odvykli vídat. Z nehody mrazí, i když víte, že z ní všichni vyšli živí, výsledkem jsou „jen” zranění.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Při hororové nehodě na městském okruhu vylétla formule přes plot z dráhy v 250 km/h

19.11.2018 | Mirek Mazal

Podobné incidenty jsme si v nejvyšších patrech motorsportu už odvykli vídat. Z nehody mrazí, i když víte, že z ní všichni vyšli živí, výsledkem jsou „jen” zranění.

Dramatickou událost má na svědomí německá závodnice Sophia Flörsch, která v úvodní části závodu Formule 3 v Macau havarovala v neuvěřitelné rychlosti přes 250 km/h. Po hrozivém karambolu nehodě museli být hospitalizování dva jezdci, dva fotografové a jeden traťový komisař, vše se ale naštěstí odehrálo bez opravdu vážných následků.

Teprve sedmnáctiletá řidička se svou formulí na konci dlouhé cílové rovinky zezadu narazila do vozu, za jehož volantem seděl japonský pilot Šo Cuboi. Po nehodě se vznesla a pravotočivou zatáčku proletěla zádí napřed. Svůj let nezakončila v bariéře, ale až nárazem do přilehlé konstrukce.

Děsivá autonehoda vystrašila automobilovou veřejnost, následné zprávy ale byly z dobrého soudku. Podle federace FIA jezdkyně neztratila vědomí a po vyproštění komunikovala. Vyšetření v nemocnici odhalilo zlomeninu páteře, která by ale neměla znamenat trvalé následky. Otřesená Sophia přes sociální sítě dala na vědomí, že je v pořádku a poděkovala za podporu. Dnes ji čeká operace.

Při pohledu na autentické záběry není divu, že doktoři se museli postarat i o čtyři další pacienty. Lehčímu zranění zad neunikl zúčastněný Šo Cuboi, dva fotografové a komisař. Jeden fotoreportér vyvázl s poraněnými játry, druhý utrpěl zásah do obličeje s následným otřesem mozku. Traťový komisař byl ošetřen se zlomenou čelistí.

Velká cena Číny byla přerušena, ale následně proběhl restart. S jedním z nejnáročnějších podniků celého seriálu Formule 3 na vskutku těsném okruhu si nejlépe poradil Brit Daniel Ticktum. Na mohutné oslavy nebyl čas, většina věnovala energii zraněným obětem. Sophia Flörsch letos v soutěži debutovala a dokonce se jí podařilo dostat dvakrát na stupeň vítězů. Další vavříny musejí počkat, při pohledu na letící monopost může být ráda, že neukončila kariéru.


Při hororové nehodě na městském okruhu vylétla formule přes plot z dráhy v 250 km/h - 1 - Sophia Florsch formule 3 nehoda 01Při hororové nehodě na městském okruhu vylétla formule přes plot z dráhy v 250 km/h - 2 - Sophia Florsch formule 3 nehoda 02Při hororové nehodě na městském okruhu vylétla formule přes plot z dráhy v 250 km/h - 3 - Sophia Florsch formule 3 nehoda 03Při hororové nehodě na městském okruhu vylétla formule přes plot z dráhy v 250 km/h - 4 - Sophia Florsch formule 3 nehoda 04Při hororové nehodě na městském okruhu vylétla formule přes plot z dráhy v 250 km/h - 5 - Sophia Florsch formule 3 nehoda 05Při hororové nehodě na městském okruhu vylétla formule přes plot z dráhy v 250 km/h - 6 - Sophia Florsch formule 3 nehoda 06Při hororové nehodě na městském okruhu vylétla formule přes plot z dráhy v 250 km/h - 7 - Sophia Florsch formule 3 nehoda 07Při hororové nehodě na městském okruhu vylétla formule přes plot z dráhy v 250 km/h - 8 - Sophia Florsch formule 3 nehoda 08Při hororové nehodě na městském okruhu vylétla formule přes plot z dráhy v 250 km/h - 9 - Sophia Florsch formule 3 nehoda 09Při hororové nehodě na městském okruhu vylétla formule přes plot z dráhy v 250 km/h - 10 - Sophia Florsch formule 3 nehoda 10Při hororové nehodě na městském okruhu vylétla formule přes plot z dráhy v 250 km/h - 11 - Sophia Florsch formule 3 nehoda 11Při hororové nehodě na městském okruhu vylétla formule přes plot z dráhy v 250 km/h - 12 - Sophia Florsch formule 3 nehoda 12Při hororové nehodě na městském okruhu vylétla formule přes plot z dráhy v 250 km/h - 13 - Sophia Florsch formule 3 nehoda 13Při hororové nehodě na městském okruhu vylétla formule přes plot z dráhy v 250 km/h - 14 - Sophia Florsch formule 3 nehoda 14
Mladá Sophia Flörsch se svojí formulí vyletěla ven z okruhu, zraněna při tom byla sama a několik dalších lidí s ní

Zdroj: Il Polemista Misterioso@Youtube, Sophia Floersch@Twitter

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama