Reklama

Prototyp nové Hondy Civic Type-R poprvé natočen na ulici, bude jako koncept (video)

Japonský hot hatch dostane agresivní vzhled, výkon zhruba 340 koní, šestistupňový manuál a pohon předních kol.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Prototyp nové Hondy Civic Type-R poprvé natočen na ulici, bude jako koncept (video)

22.11.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Japonský hot hatch dostane agresivní vzhled, výkon zhruba 340 koní, šestistupňový manuál a pohon předních kol.

S novou generací Hondy Civic Type-R jsme se shledali již na autosalonu v Paříži. Jednalo se sice jen o koncept, nicméně japonská automobilka je známa svou odvahou, s níž postupuje při transformaci studií na produkční varianty. Dá se tedy předpokládat, že oproti již viděnému se sériový model příliš nezmění. Dokládá to i aktuálně natočený prototyp, který byl spatřen poblíž amerického ústředí značky v kalifornském Torrance.

Vůz s bílou karoserií zdobí rozměrné zadní křídlo, velká litá kola či uprostřed usazené koncovky výfuku. Ty ostaně vypadají jak kulometné hnízdo. V kombinaci s přiostřeným bodykitem, který vypadá agresivně již v základním provedení, tu tak máme splněný sen kdejakého domácího tunera. V tomto případě ovšem máme co do činění s plně továrním strojem, který již příští rok zamíří do prodeje.

Pod kapotou se, stejně jako u stávajícího provedení, bude nacházet přeplňovaný benzinový dvoulitr VTEC. Jeho výkon by ovšem měl vzrůst ke zhruba 340 koním. O jejich přenos se pak nadále bude starat šestistupňová manuální převodovka, která znovu dostane na starosti pouze přední kola.

Mimo to panují zvěsti o příchodu volitelného automatu, se kterým by Civic Type-R oslovil další část publika. Nejspíše ale jde o ničím nepodložené spekulace, které nakonec reality nedoznají. A to ani za předpokladu, že nové „CTR“ míří také na americký trh - právě zde jsou totiž manuální převodovky pokládány za symbol skutečných sportovních vozů, a tím Honda chce být.

Prototyp nové Hondy Civic Type-R poprvé natočen na ulici, bude jako koncept (video) - 1 - Honda Civic Type-R 2017 prototyp videoscreen
Prototyp nové Hondy Civic Type-R byl nachytán bez maskování, od konceptu se příliš nevzdálí

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše