Reklama

Prý nejlepší SUV světa někdo nafotil na privátní prezentaci. Je monstrózní

Až zítra se máme dočkat jeho oficiálního odhalení, minimálně v případě vzhledu ale už není na co čekat - tohle je nový Rolls-Royce Cullinan.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Prý nejlepší SUV světa někdo nafotil na privátní prezentaci. Je monstrózní

9.5.2018 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Až zítra se máme dočkat jeho oficiálního odhalení, minimálně v případě vzhledu ale už není na co čekat - tohle je nový Rolls-Royce Cullinan.

Skoro všechna „nej” světa SUV donedávna patřila Bentley Bentayga, jeho úspěch ale pochopitelně přiměl konkurenci přidat také svou trochu do mlýna. Titul nejrychlejšího stroje svého druhu teď patří Lamborgini a po titulu toho nejdražšího teď prahne Rolls-Royce Cullinan. Torsten Müller-Ötvös, šéf značky, se nechal slyšet, že Rolls pokoří všechny hranice a bude nejlepším sportovně užitkovým vozidlem světa. Sebevědomí panu řediteli nechybí, jeho slova dostanou reálný podtext zanedlouho na oficiálním představení.

Ještě před premiérou se ale ze soukromé prezentace pro váženou klientelu dostala ven fotografie zachycující britské SUV v celé jeho kráse. Ukazuje typické tvary luxusního výrobce přepychových automobilů. Cullinan bude vybaven tradiční mohutnou vertikální mřížkou chladiče se známým symbolem Spirit od Ecstasy. Dále jsou patrné ostré hrany, které si umí vydobýt respekt.

Z fotky předku jsou patrné obdélníkové světlomety a velké nasávací otvory přívodu čerstvého vzduchu. Linie zcela odpovídají zvykům této automobilky, nikdo jiný nemá podobný přístup k rozvržení karoserie. Mnoho prvků se podobá Phantomu, ale například spodní část předního nárazníku s chromovými akcenty a radarem uprostřed je originál určený jen pro zvýšený Rolls-Royce.

Oficiální prezentaci se všemi informacemi očekáváme ve čtvrtek. Náznaky podoby už známe, vzhled odpovídá testovacích prototypům. Dále je možné počítat s přemírou luxusních vymožeností, které nemají obdoby. Cullinan bude prvním vozem celé flotily s pohonem všech čtyř kol, očekává se osazení klasickým dvanáctiválcem 6,75litru o výkonu 420 kW (571 koní) a 900 Nm. Zajímavá jistě bude i cena, tušíme ale, že pod 10 milionů Kč si toho u Rolls-Roycu mnoho nekoupíte...

Prý nejlepší SUV světa někdo nafotil na privátní prezentaci. Je monstrózní - 1 - Rolls-Royce Cullinan 2018 unik upoutavky 01Prý nejlepší SUV světa někdo nafotil na privátní prezentaci. Je monstrózní - 2 - Rolls-Royce Cullinan 2018 unik upoutavky 02Prý nejlepší SUV světa někdo nafotil na privátní prezentaci. Je monstrózní - 3 - Rolls-Royce Cullinan 2018 unik upoutavky 03Prý nejlepší SUV světa někdo nafotil na privátní prezentaci. Je monstrózní - 4 - Rolls-Royce Cullinan 2018 unik upoutavky 04Prý nejlepší SUV světa někdo nafotil na privátní prezentaci. Je monstrózní - 5 - Rolls-Royce Cullinan 2018 unik upoutavky 05Prý nejlepší SUV světa někdo nafotil na privátní prezentaci. Je monstrózní - 6 - Rolls-Royce Cullinan 2018 unik upoutavky 06Prý nejlepší SUV světa někdo nafotil na privátní prezentaci. Je monstrózní - 7 - Rolls-Royce Cullinan 2018 unik upoutavky 07Prý nejlepší SUV světa někdo nafotil na privátní prezentaci. Je monstrózní - 8 - Rolls-Royce Cullinan 2018 unik upoutavky 08
Snímek červeného SUV unikl dříve, než automobilka stačila Cullinan představit na pódiu

Zdroj: Carscoops

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše