Reklama

Renault překvapil. Podívejte se, jak rychlé a hravé auto dostal do výroby

Mnozí nevěřili tomu, že Renault dokáže novodobému Alpine A110 nadělit ty vlastnosti, které definovaly jeho předchůdce. Jenže zjevně to dokázal.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Renault překvapil. Podívejte se, jak rychlé a hravé auto dostal do výroby

7.12.2017 | Mirek Mazal | 7 příspěvků

Mnozí nevěřili tomu, že Renault dokáže novodobému Alpine A110 nadělit ty vlastnosti, které definovaly jeho předchůdce. Jenže zjevně to dokázal.

Trvalo to věky. Už v roce 2008 jsme psali o tom, že Renault plánuje oživení značky Alpine a v roce 2012 vám ukázali první koncept novodobého Alpine A110. Čekali jsme ale ještě další čtyři léta na chvíli, kdy Francouzi přišli s hotovým autem a teprve letos do detailu představili produkční verzi. Teď se za volant vozu dostali první lidé mimo automobilku a zdá se, že všechno to čekání za to stálo.

První testy proběhly na velmi technickém okruhu Grand Sambuc ve Francii a zdá se, že pro nový A110 je to ideální hrací plocha. Kupátko s výkonem 186 kW (250 koní), hmotností 1080 kg a pohonem zadních kol bohužel postrádá manuální převodovku, i s automatem se ale zdá být velmi poslušné. Řidič na videu ovládá Alpine jako autíčko na dálkové ovládání a A110 do zatáček pokládá v přetáčivých smycích s pozoruhodnou lehkostí. Jízda připomíná motokáru na studených pneumatikách - stačí předek namířit do vnitřní strany zatáčky, nechat záď vklouznout do šikany a pak už jen plynem s úsměvem korigovat výjezd dveřmi napřed.

Přetáčivé tendence se u dnešních aut nenosí, je příjemné vidět, že Alpine zůstal u starých pořádků a pokračuje v návaznosti na svoji historii. Pozitivní je vypínatelná stabilizace, která to všechno dovoluje a sympatická je i dynamika vozu v přímce, bez níž to také nejde. I na krátkých rovinkách se Alpine podívá za hranici 200 km/h, i tady jsme čekali méně.

Podívejte se na to všechno sami. Zatím nemáme dojmy z první ruky, ale z toho, co můžeme vidět, je tohle překvapivě rychlé a překvapivě hravé auto...

Renault překvapil. Podívejte se, jak rychlé a hravé auto dostal do výroby - 1 - Alpine A110 akce okruh video 01Renault překvapil. Podívejte se, jak rychlé a hravé auto dostal do výroby - 2 - Alpine A110 akce okruh video 02Renault překvapil. Podívejte se, jak rychlé a hravé auto dostal do výroby - 3 - Alpine A110 akce okruh video 03Renault překvapil. Podívejte se, jak rychlé a hravé auto dostal do výroby - 4 - Alpine A110 akce okruh video 04Renault překvapil. Podívejte se, jak rychlé a hravé auto dostal do výroby - 5 - Alpine A110 akce okruh video 05Renault překvapil. Podívejte se, jak rychlé a hravé auto dostal do výroby - 6 - Alpine A110 akce okruh video 06Renault překvapil. Podívejte se, jak rychlé a hravé auto dostal do výroby - 7 - Alpine A110 akce okruh video 07Renault překvapil. Podívejte se, jak rychlé a hravé auto dostal do výroby - 8 - Alpine A110 akce okruh video 08
Nový Alpine A110 se předvedl v pro něj ideálním prostředí a nezklamal ani v nejmenším

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše