Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Richard Hammond loni zničil ještě jeden supersport. „Práskli” ho Clarkson s Mayem
6.1.2018 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Shořelý Rimac Concept One není jediný loňský zářez na Hammondově pažbě, ze dvou testovaných supersportů zničil oba. V případě toho druhého ale spíše nemělo co hořet.
Dnešním dnem Amazon pustil do oběhu již pátou epizodu druhé série The Grand Tour. Těšit se přitom můžeme na Jeremyho Clarksona, který si zkouší hrát na Kena Blocka, stejně jako na Richarda Hammonda, který se v dubajském nákupním středisku díky tanku nezdržuje hledáním východu a místo toho si jednoduše probourá nový. My však momentálně nechceme ani tak hovořit o epizodě páté, nýbrž o té čtvrté, jenž byla premiérově vysílána minulý týden.
Pokud jste daný díl ještě neviděli, vězte, že během něj si třeba James May udělal požární vozidlo z letité Lady. Clarkson pro změnu usedl za volant Audi TT RS, které se navíc rozhodl porovnat s Arielem Nomad, jenž řídil Hammond. Závod ve sprintu těchto dvou vozů ale pro druhý zmíněný neskončil zrovna slavně, neboť nejmenší z moderátorů přiznal, že mu spálil spojku. Pro Hammonda jde tak o vskutku smolný rok, neboť samozřejmě nešlo o jediný jím zničený vůz.
Nejspíše všichni již delší dobu víme, že během závodu do vršku ve Švýcarsku Richard havaroval s Rimacem Concept_One, přičemž chorvatský supersport následně skončil v plamenech. Další supersportovní vůz Hammond pro změnu odstavil trochu jinak. Ve zmiňované čtvrté epizodě totiž došlo na test McLarenu 720S, z nějž byl moderátor více než nadšen. Když ovšem při testování na okruhu v palivové nádrži začal docházet benzin, nechtělo se mu na čerpací stanici, která nebyla poblíž.
Hammond tedy sáhl po jednom z kanystrů, které byly na placu a o němž se domníval, že je plný pohonných hmot. Jak ale nejspíše tušíte, skutečnost byla jiná - byl plný vody. Toho si Hammond nevšiml a následkem byly podobné stejné potíže, o jakých jsme mluvili nedávno v souvislosti s nalitím Coca-Coly do palivové nádrže. V případě letitého BMW 325i Touring přitom vše skončilo opravou za 1 500 USD (cca 31 800 Kč), která byla dražší než hodnota samotného vozu.
Za danou sumu by přitom byla vyměněna palivová pumpa a filtr i vyčištěno vstřikování. U McLarenu 720S, jenž svou komplexností snese srovnání pomalu s kosmickou lodí, mohlo a nemuselo jít o dražší komponenty - sama voda v palivu není až tak kritická. Auto tím přesto odstavil a během jediného roku tedy de facto zlikvidoval hned dva supersporty. Kolik jich přitom za tu dobu řídil? Ehm, dva.
Clarkson s Mayem si jej samozřejmě vychutnali před objektivy kamer, což můžete vidět na videu níže. A udělili mu zvláštní cenu. Zaslouženě, řekli bychom...



Richard Hammond byl z řízení McLarenu 720S nadšený. Bohužel ani britský supersport jej nepřežil


Z tohoto výsledku byl nadšený méně, cenu od kolegů v podobě barelu s vodou ale zjevně přijal s úsměvem na rtech
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Britové proti sobě postavili dvě z mála sériových aut s obřími motory V10 bez turba. A děly se věci
včera
Nové Audi RS5 utrpělo kruté fiasko zrovna ve chvíli, kdy se mělo předvést před fanoušky z celého světa
21.8.2026
Amazon poprvé ukázal novou The Grand Tour bez Clarksona a spol., zatím láká spíš jen ze zvědavosti
20.8.2026
Nové na MotoForum.cz
- Johnny Stewart vyhrál závody Sportbike a Supersport na Manx GP včera 18:45
- Startovní místa Moto2 od Marc VDS získá zřejmě Tech3 Racing včera 12:00
- Zemětřesení v mistrovství světa SBK: Konec dvou kariér – může přijít Jack Miller 21.8.2026
- Aleix Espargaro bude testovat v Rakousku 21.8.2026
- Sam Naughton (37) se stal druhou smrtelnou obětí Manx Grand Prix 2026 20.8.2026
Nejnovější články
Expert našel způsob, jak auto i lidi zneviditelnit před dopravními kamerami. Chtěl vybrat 100 tisíc na výrobu, dostal už přes 2,5 milionu
před 3 hodinami
Auto poháněné spalovacím pohonem s nulovými emisemi pokořilo rychlostní rekord, upozorňuje na opomíjené řešení pro silniční vozy
před 5 hodinami
K mání je nejetá vývozní Škoda 120 po prvním majiteli. Vypadá jako včera vyrobená, tedy až na dost absurdní faux pas
před 6 hodinami
Číňané teď jdou po krku drahým Němcům a nic nenechávají náhodě. S bývalým šéfem Audi v řadách útočí z nového centra v Miláně
před 8 hodinami
Překvapivé množství řidičů v autech cíleně vypíná povinné systémy, které jim měly zachránit život. Dělají spíš opak
před 9 hodinami
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 08.23. 15:12 - pavproch
- Přituhuje 08.23. 15:00 - pavproch
- Lyžárna 08.23. 14:33 - pavproch
- Politický koutek 08.23. 14:30 - pavproch
- Rychlodotazy 08.23. 11:18 - jerry
- Pneu koutek 08.23. 07:05 - pavproch
- Toyota obecně 08.22. 18:42 - abgx1
- IT poradna 08.22. 15:50 - pavproch
