- -

Richard Hammond loni zničil ještě jeden supersport. „Práskli” ho Clarkson s Mayem

Shořelý Rimac Concept One není jediný loňský zářez na Hammondově pažbě, ze dvou testovaných supersportů zničil oba. V případě toho druhého ale spíše nemělo co hořet.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Richard Hammond loni zničil ještě jeden supersport. „Práskli” ho Clarkson s Mayem

6.1.2018 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Shořelý Rimac Concept One není jediný loňský zářez na Hammondově pažbě, ze dvou testovaných supersportů zničil oba. V případě toho druhého ale spíše nemělo co hořet.

Dnešním dnem Amazon pustil do oběhu již pátou epizodu druhé série The Grand Tour. Těšit se přitom můžeme na Jeremyho Clarksona, který si zkouší hrát na Kena Blocka, stejně jako na Richarda Hammonda, který se v dubajském nákupním středisku díky tanku nezdržuje hledáním východu a místo toho si jednoduše probourá nový. My však momentálně nechceme ani tak hovořit o epizodě páté, nýbrž o té čtvrté, jenž byla premiérově vysílána minulý týden.

Pokud jste daný díl ještě neviděli, vězte, že během něj si třeba James May udělal požární vozidlo z letité Lady. Clarkson pro změnu usedl za volant Audi TT RS, které se navíc rozhodl porovnat s Arielem Nomad, jenž řídil Hammond. Závod ve sprintu těchto dvou vozů ale pro druhý zmíněný neskončil zrovna slavně, neboť nejmenší z moderátorů přiznal, že mu spálil spojku. Pro Hammonda jde tak o vskutku smolný rok, neboť samozřejmě nešlo o jediný jím zničený vůz.

Nejspíše všichni již delší dobu víme, že během závodu do vršku ve Švýcarsku Richard havaroval s Rimacem Concept_One, přičemž chorvatský supersport následně skončil v plamenech. Další supersportovní vůz Hammond pro změnu odstavil trochu jinak. Ve zmiňované čtvrté epizodě totiž došlo na test McLarenu 720S, z nějž byl moderátor více než nadšen. Když ovšem při testování na okruhu v palivové nádrži začal docházet benzin, nechtělo se mu na čerpací stanici, která nebyla poblíž.

Hammond tedy sáhl po jednom z kanystrů, které byly na placu a o němž se domníval, že je plný pohonných hmot. Jak ale nejspíše tušíte, skutečnost byla jiná - byl plný vody. Toho si Hammond nevšiml a následkem byly podobné stejné potíže, o jakých jsme mluvili nedávno v souvislosti s nalitím Coca-Coly do palivové nádrže. V případě letitého BMW 325i Touring přitom vše skončilo opravou za 1 500 USD (cca 31 800 Kč), která byla dražší než hodnota samotného vozu.

Za danou sumu by přitom byla vyměněna palivová pumpa a filtr i vyčištěno vstřikování. U McLarenu 720S, jenž svou komplexností snese srovnání pomalu s kosmickou lodí, mohlo a nemuselo jít o dražší komponenty - sama voda v palivu není až tak kritická. Auto tím přesto odstavil a během jediného roku tedy de facto zlikvidoval hned dva supersporty. Kolik jich přitom za tu dobu řídil? Ehm, dva.

Clarkson s Mayem si jej samozřejmě vychutnali před objektivy kamer, což můžete vidět na videu níže. A udělili mu zvláštní cenu. Zaslouženě, řekli bychom...

Richard Hammond loni zničil ještě jeden supersport. „Práskli” ho Clarkson s Mayem - 1 - McLaren 720S a Richard Hammond videoscreen 01Richard Hammond loni zničil ještě jeden supersport. „Práskli” ho Clarkson s Mayem - 2 - McLaren 720S a Richard Hammond videoscreen 02Richard Hammond loni zničil ještě jeden supersport. „Práskli” ho Clarkson s Mayem - 3 - McLaren 720S a Richard Hammond videoscreen 03Richard Hammond loni zničil ještě jeden supersport. „Práskli” ho Clarkson s Mayem - 4 - McLaren 720S a Richard Hammond videoscreen 04
Richard Hammond byl z řízení McLarenu 720S nadšený. Bohužel ani britský supersport jej nepřežil

Richard Hammond loni zničil ještě jeden supersport. „Práskli” ho Clarkson s Mayem - 5 - Richard Hammond vs McLaren 720S dalsi 02Richard Hammond loni zničil ještě jeden supersport. „Práskli” ho Clarkson s Mayem - 6 - Richard Hammond vs McLaren 720S dalsi 01
Z tohoto výsledku byl nadšený méně, cenu od kolegů v podobě barelu s vodou ale zjevně přijal s úsměvem na rtech

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama