- -

Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour

Nová show Clarksona a spol. je zpátky, přičemž bude nabitější než ta první. Její hlavní aktér navíc přichází s nekompromisní kritikou aut i lidí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour

12.12.2017 | Petr Prokopec | 18 příspěvků

Nová show Clarksona a spol. je zpátky, přičemž bude nabitější než ta první. Její hlavní aktér navíc přichází s nekompromisní kritikou aut i lidí.

Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May jsou zpátky na televizních obrazovkách, v pátek totiž odstartovala druhá série pořadu The Grand Tour. Hned v první epizodě jsme se přitom dočkali souboje tří supersportů, z nichž ovšem pouze dva přežily natáčení. S Rimacem Concept_One vylétl Hammond z trati a měl opravdu neskutečné štěstí, že havárii přestál pouze se zlomeninou kolene. Co nás ale čeká dále? Na to se soustředí nová upoutávka.

Začíná být přitom více než zjevné, že The Grand Tour je bližší původnímu Top Gearu než v rámci první sezóny. V té jsme mohli počítat se segmentem Celebrity Brain Crash a testovacím jezdcem amerického původu, jenž se ovšem nedočkali přízně publika a tak zmizeli v propadlišti dějin. Slavné osobnosti tedy nově dorazí až do studia, kterým sice opětovně je velký zelený stan, s ním ovšem již štáb nebude kočovat po celém světě.

Dočkáme se tedy nějakých novinek? Zatím to tak nevypadá. Upřímně řečeno to ale vlastně vůbec nevadí. Již mnohokrát jsme totiž zmínili, že Top Gear nebyl ani tak o autech, ale spíše o trojici chlápků požehnanějšího věku, mezi kterými funguje neskutečná chemie a kteří stále mají dostatek nápadů, jak nám co nejzábavněji podat (respektive vlastně prodat) staré i nové automobily, ať již jsou exotického či obyčejného původu.

Abychom ale odpověděli na úvodní otázku, co nás čeká a nemine, můžeme zmínit třeba Hammondovo běsnění v tanku. Či Clarsonovu jízdu v Bugatti Chiron. Mimo to se dočkáme i řádění v Lancii 037 skupiny B, jízdy tří postarších Jaguarů na sněhu, testu Lamborghini Huracán Performante, Kie Stinger, Fordu GT a mnoha dalších. Chybět nebudou kaskadérské kousky a také jedna věc, která by Čechy mohla zaujmout více než co jiného.

Jde o výbuch Škody Octavia Combi druhé generace, který je na videu též ke spatření. Jeho přesné okolnosti zatím nejsou z známé, v upoutávce ale vidíme vůz řídit Richarda Hammonda při snaze dotankovat jej za jízdy. Jaký to mělo smysl, netušíme, operace ale zjevně nedopadla podle plánu a vůz explodoval i s tankovací pistolí zastrčenou v hrdle nádrže.

Jak je tedy vidno, následujících jedenáct týdnů s nudou rozhodně nepočítáme, přičemž stran působivých vozů se vrátí i břitký humor. Ten ostatně Clarkson předvádí na dalším videu, kde na požádání hodnotí snímky skutečných lidí S jejich auty. Servítky si přitom rozhodně nebere, načež třeba majitel Mercedesu třídy C dostane „vynadáno“ za to, že svůj sedan osadil nástavci bočních prahů a tak zcela zničil dlouholetou práci mnohem zkušenějších designérů.

Kritice ovšem nejsou podrobeni jen samotná auta, ale třeba i oblečení jejich majitelů či registrační značky. Nebo samotná koncepce snímků, kdy kupříkladu majitel Mercedesu SLR není zrovna v Clarksonově přízni kvůli tomu, že se za pomoci dvojice dívek jen snaží dokázat, kterak má dostatek peněz. Kritice unikne snad jen Katie Price a její růžový Range Rover, neboť pro vnadné britské ženy má Jezza evidentně slabost.

Více vás již nebudeme slovem zdržovat, závěrem dodáme jen poslední novinku, která je s druhou sérií The Grand Tour spojena a jíž Clarkson zmiňuje v rámci první zmíněné ukázky. Dojít totiž má „na záchranu světa“, což se v automobilové show stane vůbec poprvé. Jsme vskutku zvědavi, jak toho chce trojice dosáhnout, její minulé pokusy o založení nových korálových útesů totiž zrovna příliš úspěšné nebyly...

Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour - 1 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 01Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour - 2 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 02Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour - 3 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 03Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour - 4 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 04Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour - 5 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 05Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour - 6 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 06Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour - 7 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 07Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour - 8 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 08Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour - 9 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 09Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour - 10 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 10Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour - 11 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 11Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour - 12 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 12
Co nás čeká a nemine ve druhé sérii The Grand Tour?

Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour - 13 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 13Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour - 14 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 14Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour - 15 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 15Clarkson a spol. nechali explodovat Škodu Octavia. I to přinese nová série Grand Tour - 16 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 16
Stran mnoha aut se vrátí i nekompromisní humor, který Clarkson předvádí na dalším videu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 18 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše