Reklama

Řidič SUV se chtěl pomstít šoférovi BMW. Jak dopadl, je poučnou lekcí nejen pro něj

Už napadat jiného řidiče na silnici slovně je špatné, pokusit se mu pak ublížit je ale ještě horší. Tady si větší z agresorů vypil kalich hořkosti do dna.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič SUV se chtěl pomstít šoférovi BMW. Jak dopadl, je poučnou lekcí nejen pro něj

19.2.2018 | Mirek Mazal | 29 příspěvků

Už napadat jiného řidiče na silnici slovně je špatné, pokusit se mu pak ublížit je ale ještě horší. Tady si větší z agresorů vypil kalich hořkosti do dna.

Když bychom řekli, že silnice je místem, kde si máme všichni pomáhat, byli bychom snad až příliš idealističtí. Nebylo by špatné, kdyby to tak opravdu fungovalo, s ohledem na realitu provozu na českých silnicích se ale spokojíme s vyřčením tužby, abychom k sobě byli alespoň tolerantní. Zvyšování ega a naschvály patří jinam, zrovna to si ale spousta lidí odmítá vzít k srdci.

Pravidelně jsme tak svědky rozličných silničních roztržek, které začínají v podstatě u ničeho, naprostého nesmyslu. Jeden řidič chce třeba přejet z pruhu do pruhu, ten druhý ho ale odmítne pustit. Není to hezké, ale velkorysost není vymahatelná, takže by si ten první měl říci, že ho zkrátka pustí někdo jiný. Ne každý ale dokáže takto reagovat, do pruhu se začne tlačit, ten druhý ho pořád nechce pustit a jsme uprostřed bitky o místo, na kterém vlastně vůbec nesejde. Pak kohouti zastaví, začnou si nadávat, mlátit se, viděli jsme už i tasené nože a pistole... Je to naprosto absurdní.

Nevíme, čím začal konflikt na kalifornské Route 78, který můžeme vidět níže, čekejme ale něco podobně banálního. Situace na každý pád vygradovala až do té míry, že šofér staršího BMW řady 3 Cabrio zastavil v pomalu jedoucí koloně v levém pruhu dálnice a běžel si cosi vyříkat se svým „sokem” ve velkém SUV Fordu za ním. Co mu řekl, netušíme, asi ho zpravil o tom, jak má správně řídit. Situaci nezvládl už tím, hloupost svého jednání ale korunoval plivancem do kabiny SUV.

Být na místě druhého řidiče někdo rozumný, otře si palubku, pomyslí si cosi o idiotovi a jede dál. Jenže tenhle člověk neměl vyšší úroveň a rozhodl se pomstít. Svým velkým SUV tak zajel vedle BMW a začal do něj najíždět. Bohužel pro něj to ale nezvládl ani trochu správně a své monstrum od Fordu vzápětí převrátil na bok. Nepovedený manévr se stal kandidátem na nejtrapnější pomstu roku, za svou agresivitu se tu autor dokonale vytrestal sám.

Je to ve výsledku docela úsměvné, především ale poučné - prosíme, nenechte se nikým a ničím na silnici vyprovokovat k jakékoli agresivitě, ničemu nemůžete pomoci. Pochopitelně, kolem nás jezdí řidiči, jejichž chování se nám nelíbí, ale změníme he snad tím, že jim budeme nadávat? Plivneme jim do kabiny? Nebo se jim pokusíme rozjezdit auto? Cokoli takového situaci jen eskaluje, k horšímu. Rčení „moudřejší ustoupí” ještě platit nepřestalo a je dobré jej mít za volantem na srdci...

Řidič SUV se chtěl pomstít šoférovi BMW. Jak dopadl, je poučnou lekcí nejen pro něj - 1 - Nejtrapnejsi silnicni pomsta 01Řidič SUV se chtěl pomstít šoférovi BMW. Jak dopadl, je poučnou lekcí nejen pro něj - 2 - Nejtrapnejsi silnicni pomsta 02Řidič SUV se chtěl pomstít šoférovi BMW. Jak dopadl, je poučnou lekcí nejen pro něj - 3 - Nejtrapnejsi silnicni pomsta 03Řidič SUV se chtěl pomstít šoférovi BMW. Jak dopadl, je poučnou lekcí nejen pro něj - 4 - Nejtrapnejsi silnicni pomsta 04
Blbý a blbější, takoví řidiči se sešli na kalifornské Route 78. Jeden byl agresivní, druhý na to reagoval stejně a chtěl se mstít. Potrestal ale hlavně sebe...

Zdroj: Jeniffer Dianne@Facebook

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 29 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše