Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Seat Leon ST X-Perience dostane i pohon předních kol s motory 1,4 TSI a 1,6 TDI
3.6.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Španělé vypustí systém 4x4, díky čemuž poklesne spotřeba i cena. Verze s benzinovou jedna-čtyřkou tak může stát do půl milionu korun.
Stávající nabídka Seatu Leon ST X-Perience zahrnuje čtyři verze. I když české zastoupení na každou z nich nabízí větší či menší slevu, stále se v případě nejlevnějšího modelu pohybujeme na 630 tisících korun. Tedy na sumě, kterou již nezvládá našetřit velké množství tuzemských zahrádkářů a chatařů. A nepomáhá ani fakt, že standardní výbava je jaksepatří košatá a zahrnuje třeba 17palcová litá kola nebo dvouzónovou automatickou klimatizaci, o zvýšeném podvozku či systému pohonu všech kol ani nemluvě.
Jelikož tento, řekněme neduh není spojen pouze s českým trhem, ale i ostatními evropskými, rozhodla se španělská automobilka přistoupit k jistému zlevnění. Další slevu aplikovanou na stávající verze však neočekávejte, místo toho dorazí Leon ST X-Perience pouze s pohonem předních kol. Spřáhnout s ním bude možné již stávající motor 1,6 TDI o výkonu 110 koní a 250 Nm točivého momentu, ten se však bude muset obejít s pětistupňovým manuálem namísto šestistupňového.
Kromě toho bude možné sáhnout po verzi 1,4 TSI, která dostala do vínku 125 koní a 200 Nm, jenž bude přenášet šestistupňový manuál. Spotřeba u této verze byla vyčíslena na 5,3 l/100 km, diesel má jezdit podle norem dokonce jen za 3,9 litru na sto kilometrů. Vůči systému 4x4 je tak žíznivost nižší o devět desetin, dále je s jednou nápravou spojena rovněž úspora 2 000 Eur (cca 55 000 Kč).
Tuzemské ceny zatím zveřejněny nebyly, což není tak překvapivé. Podle českého zastoupení totiž verze s pohonem předních kol dorazí až letos na podzim. Pokud však bude zachován stejný rozdíl jako ve Španělsku, pak by dieselová verze mohla vycházet na 575 tisíc korun. Benzinové provedení pak bude ještě levnější, neboť na domovském trhu stojí pouze 19 260 Eur (529 000 Kč).













Seat Leon ST X-Perience je aktuálně k mání pouze s pohonem předních kol. Na podzim však dorazí na český trh i mnohem levnější předokolka, navíc s novým motorem 1,4 TSI
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” je novým králem všech pekel. Přepisuje další rekordy akcelerace, okruhů i silnic, pomalé je vedle něj i skutečné Bugatti
23.6.2026
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
21.6.2026
„Bugatti pro chudé” ve sprintu vykleplo i tisícikoňové Lamborghini. Ani si neškrtlo, i když dostalo náskok
18.6.2026
Nové na MotoForum.cz
- Jonas Folger v Mostě s divokou kartou pro Supersport 10:00
- Pedro Acosta je prezentován jako nástupce Pecco Bagnaii včera 17:00
- Pecco Bagnaia a Ducati se po sezóně 2026 rozejdou. včera 16:30
- Dutch TT: Časový plán závodního víkendu v Assenu včera 09:00
- Marc Marquez prodloužil smlouvu s Ducati o 2 roky 23.6.2026
Nejčtenější články
Ve Švédsku nasadili do služby turecký autobus bez řidiče, havaroval hned první den v provozu
26.5.2026
Automobilový propadák vietnamského nudlového miliardáře se ukázal v novém, působí přece jen líp
26.5.2026
VW prodává i současný Passat jako sedan. A válí s ním, s cenou od 550 tisíc Kč je to terno
26.5.2026
Volvo po mohutném propadu prodejů přehodnocuje svůj přístup ke kombíkům, najednou mu budou dobré
27.5.2026
Zachránil ji jednou, zachránit ji má i podruhé: Alfa Romeo se po odpískání nesmyslných plánů vrátí s hatchbackem, dostane spalovací motor
27.5.2026
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
