- -

Šikovný pilot vyrobil z nečekaného smyku jedno z předjetí roku (video)

Husarský kousek z australských V8 Supercars získává stříbro na letošním žebříčku nejlepších předjetí, i když tentokrát jasně začal jako problém.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Šikovný pilot vyrobil z nečekaného smyku jedno z předjetí roku (video)

2.11.2016 | Marek Bednář | 8 příspěvků

Husarský kousek z australských V8 Supercars získává stříbro na letošním žebříčku nejlepších předjetí, i když tentokrát jasně začal jako problém.

Nejlepší předjížděcí manévr roku jsme tu měli nedávno, odehrál se v rallycrossu a těžko ho něco překoná. Ten dnešní, který pro změnu přichází z australského okruhového šampionátu V8 Supercars, by se nejlepším mohl klidně stát také, ale jen kdybychom o tom rallycrossovém nevěděli. Na předjetí čtyř aut driftem po vnějšku zatáčky totiž jen tak něco nedosáhne.

Přesto je husarský kousek Scotta McLaughlina, kterým předjel Marka Winterbottoma, hodný pozornosti. McLaughlin ovšem nezačal předjíždět, prostě se mu při brzdění do ostré levotočivé zatáčky zablokovala kola a už už to vypadalo, že se potká se zdí. Jenže nepotkal - smyk dokázal se štěstím ukočírovat, do zatáčky se vešel a při té příležitosti i předjet pomalejšího Winterbottoma. Tím se dostal na třetí příčku.

V8 Supercars u nás není moc známý pohár, ovšem tomuhle manévru se stojí za to věnovat možná i proto, že ve Formuli 1 by si vysloužil minimálně penalizaci. Tady byl zcela v pořádku, a to nejen po stránce pravidel. Přijal ho i Winterbottom: „Byl jsem o šest desetin na kolo pomalejší, a tak to dopadá. Bylo to v pořádku,” řekl po závodě. Ani to byste zřejmě v F1 nezaslechli, třeba od... Sebastiana Vettela.

Šikovný pilot vyrobil z nečekaného smyku jedno z předjetí roku (video) - 1 - V8 Supercars Australia zazracne predjeti 01Šikovný pilot vyrobil z nečekaného smyku jedno z předjetí roku (video) - 2 - V8 Supercars Australia zazracne predjeti 02Šikovný pilot vyrobil z nečekaného smyku jedno z předjetí roku (video) - 3 - V8 Supercars Australia zazracne predjeti 03Šikovný pilot vyrobil z nečekaného smyku jedno z předjetí roku (video) - 4 - V8 Supercars Australia zazracne predjeti 04Šikovný pilot vyrobil z nečekaného smyku jedno z předjetí roku (video) - 5 - V8 Supercars Australia zazracne predjeti 05Šikovný pilot vyrobil z nečekaného smyku jedno z předjetí roku (video) - 6 - V8 Supercars Australia zazracne predjeti 06Šikovný pilot vyrobil z nečekaného smyku jedno z předjetí roku (video) - 7 - V8 Supercars Australia zazracne predjeti 07Šikovný pilot vyrobil z nečekaného smyku jedno z předjetí roku (video) - 8 - V8 Supercars Australia zazracne predjeti 08Šikovný pilot vyrobil z nečekaného smyku jedno z předjetí roku (video) - 9 - V8 Supercars Australia zazracne predjeti 09Šikovný pilot vyrobil z nečekaného smyku jedno z předjetí roku (video) - 10 - V8 Supercars Australia zazracne predjeti 10Šikovný pilot vyrobil z nečekaného smyku jedno z předjetí roku (video) - 11 - V8 Supercars Australia zazracne predjeti 11
McLaughlina předvedl skutečně úžasný manévr - se štěstím, pochopitelně

Zdroj: Black Flag

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama