Škoda Rapid hatchback 2013: vsadí na pozvolněji klesající záď? (ilustrace)

Budoucí příchod druhé karosářské verze Rapidu už je fakt, o jejím vzhledu ale můžeme dále jen spekulovat. Bude realitě bližší tato ilustrace?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Rapid hatchback 2013: vsadí na pozvolněji klesající záď? (ilustrace)

12.8.2012 | Petr Miler | 12 příspěvků

Budoucí příchod druhé karosářské verze Rapidu už je fakt, o jejím vzhledu ale můžeme dále jen spekulovat. Bude realitě bližší tato ilustrace?

S novým Rapidem je všechno tak trochu naruby. Už jsme jej stihli otestovat, na trh ale ještě nedorazil a úplně jasno nemáme ani v jeho ceně. Na rozřešení těchto záležitostí stále nedošlo, přesto už Jürgen Stackmann ze škodovky oficiálně potvrdil, že automobilka brzy vyrukuje také s druhou karosářskou verzí vozu, hatchbackem. A to pro nezávislé kreslíře znamenalo jediné - dát se do práce.

Před pár dny jsme vám proto nabídli ilustrace Thea China, který má zato, že hatchback bude mít svým pojetím blíže k dnešní Fabii a nabídne tedy v podstatě tradičně zakončenou záď. To je pochopitelně možné, Jürgen Stackmann ale při zmíněném prohlášení naznačil, že vůz vzejde z konceptu Vision D a ten byl pojat trochu jinak. Stackmann sice konstatoval, že jej nebude přímo kopírovat, ale má-li tu být jistá spojitost...

Ano, pak by vůz zase musel být tak trochu křížencem. Dnešní Rapid je něco mezi sedanem a liftbackem (záď se otevírá jako u liftbacku, ale nevypadá na to), budoucí hatchback by tak klidně mohl být něco mezi liftbackem a hatchem. Přesně to si myslí i Khalil Bouguerra z blogu Virtuel Car, který dal za vznik přiložené ilustraci.

Z jakého snímku vzešla nebudete muset dlouho hledat, faktem ovšem je, že výsledek má citelně blíže studii Vision D „slepené” se sériovým sedanem než čímkoli jiným. V tuto chvíli je obtížné říci, jestli je taková podoba pravděpodobnější, nám se ovšem zdá atraktivnější než v případě první ilustrace. A vám?


Škoda Rapid hatchback 2013: vsadí na pozvolněji klesající záď? (ilustrace) - 1 - Skoda Rapid hatchback ilustrace Khalil Bouguerra 01
Khalil má zato, že Rapid hatchback vyrazí tímto směrem

Škoda Rapid hatchback 2013: vsadí na pozvolněji klesající záď? (ilustrace) - 2 - Skoda Rapid hatchback 2013 render nove 01Škoda Rapid hatchback 2013: vsadí na pozvolněji klesající záď? (ilustrace) - 3 - Skoda Rapid hatchback 2013 render nove 02
Theo Chin věří v konzervativnější pojetí

Zdroj: Virtuel Car Blog

Petr Miler

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše