Reklama

Škoda zdvojnásobila výrobu Octavie RS, zájem o ní je stále obrovský

Zájem o splašenou Octavii je velký, zákazníci musí čekat na dodání až 9 měsíců. Mladoboleslavská fabrika zdvojnásobila výrobu na 700 aut týdně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda zdvojnásobila výrobu Octavie RS, zájem o ní je stále obrovský

26.3.2015 | Marek Bednář | 11 příspěvků

Zájem o splašenou Octavii je velký, zákazníci musí čekat na dodání až 9 měsíců. Mladoboleslavská fabrika zdvojnásobila výrobu na 700 aut týdně.

Značka Škoda sklízí s modelem Octavia RS velký úspěch, až nečekaný, pro ni samotnou určitě. Velký zájem zákazníků se projevuje v čekacích lhůtách na tento vůz, které byly od začátku velké. Postupem času se čekal pokles zájmu, ten ale nenastal. A tak aktuálně zákazníci čekají na dodání vozu až 9 měsíců. Takové problémy, jaké má Dodge s Hellcaty, ale Škoda nechce připustit - v Mladé Boleslavi tak byla zdvojnásobena výroba Octavie RS obou verzí ze 350 na 700 kusů týdně.

Zpráva o tomto stavu přišla zprvu překvapivě z Austrálie. „Zdvojnásobili jsme produkci oproti původnímu plánu a uvidíme, zda to bude stačit,” uvedl Michael Irmer, šéf australské divize Škodovky. „Musíme postupovat opatrně, abychom trh nepřesytili a abychom si zachovali výnosný byznys, ale posílili jsme výrobu a když bude třeba, posílíme ji ještě víc,” dodal Irmer.

Octavia RS se tentokrát vskutku povedla, jak ukázal náš test benzínového liftbacku a později také dieselového kombíku. Tomu také odpovídá zájem zákazníků, např. v Austrálii tvoří verze RS 40 % všech prodejů Octavie a z vrcholových variant RS, Elegance a Scout nejsportovnější varianta vede se 70 % prodejů.

Irmer připustil, že právě čekací doby stály za opadnutím zájmu některých zákazníků, kteří dali nakonec přednost rychleji dostupné alternativě. „Není to ale jen případ Austrálie, i na Evropských trzích je čekací doba dlouhá, například v Británii. Tam je ale výhoda, že přeprava k zákazníkům trvá kratší dobu,” pokračoval Irmer. Zvýšený objem výroby by ale měl čekací doby zase dostat zpátky do únosných úrovní.

Škoda zdvojnásobila výrobu Octavie RS, zájem o ní je stále obrovský - 1 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 010Škoda zdvojnásobila výrobu Octavie RS, zájem o ní je stále obrovský - 2 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 012Škoda zdvojnásobila výrobu Octavie RS, zájem o ní je stále obrovský - 3 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 013Škoda zdvojnásobila výrobu Octavie RS, zájem o ní je stále obrovský - 4 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 015Škoda zdvojnásobila výrobu Octavie RS, zájem o ní je stále obrovský - 5 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 018Škoda zdvojnásobila výrobu Octavie RS, zájem o ní je stále obrovský - 6 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 027Škoda zdvojnásobila výrobu Octavie RS, zájem o ní je stále obrovský - 7 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 022Škoda zdvojnásobila výrobu Octavie RS, zájem o ní je stále obrovský - 8 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 024Škoda zdvojnásobila výrobu Octavie RS, zájem o ní je stále obrovský - 9 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 025Škoda zdvojnásobila výrobu Octavie RS, zájem o ní je stále obrovský - 10 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 069Škoda zdvojnásobila výrobu Octavie RS, zájem o ní je stále obrovský - 11 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 076Škoda zdvojnásobila výrobu Octavie RS, zájem o ní je stále obrovský - 12 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 080Škoda zdvojnásobila výrobu Octavie RS, zájem o ní je stále obrovský - 13 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 092Škoda zdvojnásobila výrobu Octavie RS, zájem o ní je stále obrovský - 14 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 101
Octavia RS boduje, výroba byla posílena

Zdroj: Car Advice

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše