Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video)

21.8.2016 | Petr Miler | 4 příspěvky

Když má auto 1 088 koní a ve sprintu porazí vůz s 963 koňmi, zase takový šok to být nemusí. Když se ale vydá mimo silnice, překvapit to musí.

Přes týden jsme vám ukázali srovnání Rimacu Concept One a LaFerrari, kterému ještě přihlížela Tesla Model S. Ta sice platí za velmi dobře zrychlující vůz, na supersporty se ale přece jen nechytá. A tak vlastně ani nepřekvapilo, když dalece nestačila sice podobně koncipovanému, ale jinak podstatně výkonnějšímu, lehčímu a sportovněji orientovanému kupé Rimacu. Jenže ve srovnání stroje prakticky neznámé chorvatské značky s nejrychlejším silničním Ferrari všech dob byste tak nějak samozřejmě sázeli na Itala.

Pokud jste to před pár dny skutečně udělali, šeredně jste se spletli. I když Ferrari LaFerrari předvedlo ohromující zrychlení a z 0 na skoro 240 km/h během chvíle, kdy byste „švec” řekli jen párkrát, od Conceptu One dostal docela slušně na frak. Že to není náhoda, pak doložil technický rozbor samotného šéfa chorvatské firmy, která tento vůz nejen nabízí, ale už i skutečně prodává zákazníkům.

Jeden z nich je z USA a právě s vítězným kusem ze zmíněného klání se měl objevit v Monterey v rámci tamního automobilového týdne. Rimac je pochopitelně zajímavý zjev, až už se objeví kdekoli, jenže okouzlit v prostředí, kde debutuje „americké” Bugatti Chiron, Aston Martin Vanquish Zagato Volante nebo Vision Mercedes-Maybach 6 je velmi těžké, zvláště když se to v těchto místech celý týden jen hemží výjimečnými stroji. Jak je ale vidno, Rimac má recept i na to.

Jeho stroj je pochopitelně vybaven pohonem 4x4, protože má čtyři motory v každém z kol, jenže má ještě jednu věc - vzduchové odpružení umožňující měnit světlou výšku. A znovu přímo Mateho Rimaca nenapadlo v Monterey nic lepšího, než světu předvést, jak se z jeho supersportu může snadno stát i... off-road.

Příliš nepřeháníme, Rimac si pro demonstraci skutečně nevybral jednoduchý terén. Je tu velký krpál, nezpevněný povrch a pár větších terénních zlomů. Nedá se říci, že by se Concept One vyšplhal do cíle cesty s lehkostí kamzíka před návštěvou kantýny, ale vše vyjel i sjel a se ctí. Tohle LaFerrari také neumí, P1 rovněž ne a Porsche 918 Spyder i Bugatti Chiron budou přes přítomnost pohonu 4x4 limitovat nízká světlá výška. Zdá se, že dosud prakticky neznámá chorvatská firma má co říci i na poli těch nejlepších aut světa, co říkáte? Podívejte se sami, jak stroj schopný „pojet” LaFerrari zvládá off-roading...

Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video) - 1 - Rimac Concept One off-road video 01Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video) - 2 - Rimac Concept One off-road video 02Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video) - 3 - Rimac Concept One off-road video 03Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video) - 4 - Rimac Concept One off-road video 04Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video) - 5 - Rimac Concept One off-road video 05Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video) - 6 - Rimac Concept One off-road video 06Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video) - 7 - Rimac Concept One off-road video 07
Opravdu jsme nečekali, že „elektrický Veyron” zvládne i něco takového

Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video) - 8 - Rimac Concept One vs Tesla Model S vs LaFerrari 01Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video) - 9 - Rimac Concept One vs Tesla Model S vs LaFerrari 02Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video) - 10 - Rimac Concept One vs Tesla Model S vs LaFerrari 03Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video) - 11 - Rimac Concept One vs Tesla Model S vs LaFerrari 04Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video) - 12 - Rimac Concept One vs Tesla Model S vs LaFerrari 13Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video) - 13 - Rimac Concept One vs Tesla Model S vs LaFerrari 14Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video) - 14 - Rimac Concept One vs Tesla Model S vs LaFerrari 15Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video) - 15 - Rimac Concept One vs Tesla Model S vs LaFerrari 16Sprint není to jediné, v čem LaFerrari dostává od Rimacu Concept One na frak (video) - 16 - Rimac Concept One vs Tesla Model S vs LaFerrari 18
Zvláště ne poté, co přes týden dynamikou předčil i LaFerrari

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše