Reklama

SsangYong po nespočtu konceptů odhaluje nový produkční model, asi Rexton

Korejská novinka je zatím známa pod názvem Y400. Interiér je oděn do sportovně střiženého obleku, interiér zaujme méně. Čeká se žebřinový rám.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

SsangYong po nespočtu konceptů odhaluje nový produkční model, asi Rexton

16.3.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Korejská novinka je zatím známa pod názvem Y400. Interiér je oděn do sportovně střiženého obleku, interiér zaujme méně. Čeká se žebřinový rám.

Korejská automobilka SsangYong nás v posledních letech zásobuje jedním konceptem za druhým. Do Ženevy letos přivezla SUV s názvem XAVL, loni to byla zase studie LIV-2 osazená možná i překvapivě žebřinovým rámem. Právě ta by se nyní měla stát realitou, tedy jinými slovy po delší době konečně nějakým produkčním modelem.

S tím se můžeme seznámit prostřednictvím oficiálních ilustrací, přičemž její kódové označení zní Y400. Jaký bude produkční název, to zatím není jasné, nicméně dost možná bude vzkříšeno označení předchůdce, tedy Rexton. Půjde o zhruba 4,8metrové SUV s motory zděděnými od dosluhujícího provedení.

Pod kapotou lze tedy očekávat dvoulitrový benzinový a 2,2litrový turbodiesel doplněné šestistupňovým manuálem, resp. sedmistupňovým automatem. Vše zahalí mnohem odvážnější design, jenž se ukázal na výše zmíněné první ilustraci. Z té lze vyčíst LEDky pro denní svícení, užší a širší čelní masku či dynamicky střižený nárazník. A také „osvalenou“ kapotu.

Uvnitř lze očekávat vcelku moderně pojatou kabinu, kde nechybí rozměrný centrální displej a menší počet tlačítek. Také zásluhou rádoby dřevěných dekorů to působí poměrně laciným dojmem. Tedy alespoň na ilustraci, realita ale samozřejmě může být odlišná. Na její odhalení přitom dlouho čekat nebude, novinka má debutovat příští měsíc v Soulu.

Jsme zvědavi, zda se potvrdí také původní informace související se žebřinovým rámem. Automobilka by tímto způsobem chtěla dosáhnout působivých terénních vlastností a zároveň se vymezit vůči konkurenci. Vše by měla okořenit příznivá cena, která u dosluhujícího provedení startovala okolo 700 tisíc korun.

SsangYong po nespočtu konceptů odhaluje nový produkční model, asi Rexton - 1 - SsangYong Y400 2017 prvni ilustrace 01SsangYong po nespočtu konceptů odhaluje nový produkční model, asi Rexton - 2 - SsangYong Y400 2017 prvni ilustrace 02
Nový SsangYong Rexton, zatím známý pod označením Y400, se ukázal na prvních ilustracích

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama