Reklama

Tady jsou první skutečné fotky nového tahače Tesly, vypadá vážně futuristicky

Novinka zatím neznámého jména neplánovaně odhalila svůj vzhled. V jejích útrobách se nachází několik elektromotorů Tesly Model 3.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tady jsou první skutečné fotky nového tahače Tesly, vypadá vážně futuristicky

3.10.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Novinka zatím neznámého jména neplánovaně odhalila svůj vzhled. V jejích útrobách se nachází několik elektromotorů Tesly Model 3.

Teslu lze vnímat jako jednoho ze zásadních inovátorů celého automobilového průmyslu. Její prodeje jsou sice stále velmi nízké, nabídka se ale rozšiřuje. Neprobíhá to bez problémů, nový Model 3 měl v této chvíli již existovat ve více než 1 600 kusech a není tomu tak. Ale snad jsou to jen jisté „porodní bolesti”.

Přes tyto komplikace ale Model 3 není jedinou novinkou, kterou americká automobilka chystá. I ta sice nabírá zpoždění kvůli zmíněným nesnázím s navýšením produkce na alespoň 10 000 aut týdně (pětinásobek vůči současnému stavu), neboť představena měla být v září, Elon Musk však nově počítá až s 26. říjnem. Práce na vývoji stroje přesto probíhají, jak dokazuje nový špionážní snímek, který se objevil na Redditu.

Díky tomu vám tento stroj, elektrický tahač, můžeme ukázat už nyní. Novinka neznámého jména se na něm ukazuje na přívěsu taženém standardním kamionem. Zvláště při pohledu na tuto dvojici je ihned patrné, že Tesla vsadila na futuristický design, v jehož rámci je prakticky vše podřízeno aerodynamice. To samozřejmě napomůže i dojezdu, který má činit 320 až 480 km. Stran toho se Semi pochlubí nemalým výkonem, neboť dostane do vínku hned několik elektromotorů Modelu 3. Musk tak novinku vcelku logicky tituluje jako „bestii“.

Dodat pak můžeme, že kamion byl nafocen bez své střešní nástavby, ta je však viděna na snímku zcela vlevo. Tahač jí přitom bude užívat ve chvíli, kdy dojde k připojení návěsů, u nichž lze s ohledem na hranatou koncepci uzpůsobenou maximálnímu možnému nákladu očekávat nepříliš působivou aerodynamiku. Právě nástavba má ale obtékání vzduchu zlepšit.

Tady jsou první skutečné fotky nového tahače Tesly, vypadá vážně futuristicky - 1 - Tesla Semi elektricky kamion spy foto 01Tady jsou první skutečné fotky nového tahače Tesly, vypadá vážně futuristicky - 2 - Tesla Semi elektricky kamion spy foto 02
Elektrický kamion Tesly byl nafocen při testech...

Tady jsou první skutečné fotky nového tahače Tesly, vypadá vážně futuristicky - 3 - Tesla Truck The Boring Company 01
...oficiálně nám ale značka odhalila jen velmi málo. Prezentaci totiž odložila o měsíc

Zdroj: m_marie8@Reddit

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše