Takhle jezdí nejmladší jezdec historie F1, přirovnávají ho k Sennovi či Schumimu

Max Verstappen před letošní sezónou ještě ani neměl řidičák. Jeho stíhací jízdu v mokré Brazílii ale nyní obdivují i všichni ti, co už ho dávno mají.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle jezdí nejmladší jezdec historie F1, přirovnávají ho k Sennovi či Schumimu

19.11.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Max Verstappen před letošní sezónou ještě ani neměl řidičák. Jeho stíhací jízdu v mokré Brazílii ale nyní obdivují i všichni ti, co už ho dávno mají.

Šampionát Formule 1 je prakticky na konci, my však stále ještě nemáme jistého mistra světa. Stát se jím přitom mohou oba jezdci Mercedesu, tedy Nico Rosberg i Lewis Hamilton. Po závodu v Brazílii ovšem celý svět mluví o zcela jiném pilotovi, který na okruhu Interlagos předvedl mistrovskou jízdu hodnou podle některých i Michaela Schumachera či Ayrtona Senny.

Asi není třeba nikterak sáhodlouze vysvětlovat, že řeč je o Maxi Verstappenovi. Ten ostatně nezazářil jen v Brazílii, ale nemalé kvality prokazuje po celou letošní sezónu. Ostatně během Velké ceny Španělska využil kolize obou jezdců Mercedesu a připsal si vůbec první vítězství v F1. Díky svému věku přitom přepsal další kapitolu v knize rekordů.

Do knihy úspěchů si může připsat i závěr zmiňované GP Brazílie. Verstappen zajel v 54. kole z jednasedmdesáti podruhé krátce za sebou do boxů, neboť jeho přechodné pneumatiky se jevily jako nedostačující, zejména ve třetím sektoru. Po návratu na trať se tak ocitl na patnáctém místě.

Pak se ale pustil do stíhací jízdy, během které se dokázal posunout na finální třetí příčku. Statistu udělal i ze Sebastiana Vettela, jenž ale po závodě holandského mladíka obvinil z vytlačení z trati. To ale nebylo tak nebezpečné jako manévr, který čtyřnásobný mistr světa předvedl o pár kol dříve při předjíždění Alonsa.

Verstappen ovšem překvapoval i v první polovině závodu, kdy se mu kupříkladu po prvním restartu závodu povedlo na vnějším okraji trati a při minimální viditelnosti předjet Nica Rosberga. Ve 39. kole pak pro změnu ustál smyk, který takřka skončil nárazem do bariéry. Jak přitom sám dodal, „srdeční tep se mi v tu chvíli pořádně zvýšil“.

Třetí místo mu tak po právu patří, stejně jako nejrychlejší kolo. Mimo to se nejmladší vítěz F1 všech dob také posunul v průběžném hodnocení na pátou příčku za čtvrtého Vettela, na nějž ztrácí pouhých pět bodů. Uvidíme tedy, jak se mu bude dařit příští víkend v Abú Zabí. Jedno je ale jisté - o Verstappenovi určitě ještě uslyšíme...

Takhle jezdí nejmladší jezdec historie F1, přirovnávají ho k Sennovi či Schumimu - 1 - Max Verstappen Brazil 2016 01Takhle jezdí nejmladší jezdec historie F1, přirovnávají ho k Sennovi či Schumimu - 2 - Max Verstappen Brazil 2016 02
Verstappen v Brazílii zazářil, když se dokázal vyhnout nárazu do bariéry...

Takhle jezdí nejmladší jezdec historie F1, přirovnávají ho k Sennovi či Schumimu - 3 - Max Verstappen Brazil 2016 03Takhle jezdí nejmladší jezdec historie F1, přirovnávají ho k Sennovi či Schumimu - 4 - Max Verstappen Brazil 2016 04Takhle jezdí nejmladší jezdec historie F1, přirovnávají ho k Sennovi či Schumimu - 5 - Max Verstappen Brazil 2016 05
...či když překonal Vettela. Ten se na něj sice po závodě zlobil...

Takhle jezdí nejmladší jezdec historie F1, přirovnávají ho k Sennovi či Schumimu - 6 - Max Verstappen Brazil 2016 06
...sám však předvedl tentýž, jen mnohem nebezpečnější manévr

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama