-

Takhle Top Gearu vzplálo nejlepší auto Renaultu při testu. „Je tu jako doma,” křičel moderátor

Následky tohoto incidentu už jsme viděli, teď si můžeme prohlédnout také to, jak k němu přesně došlo. Oheň se na autě skutečně objevil zničeho nic.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle Top Gearu vzplálo nejlepší auto Renaultu při testu. „Je tu jako doma,” křičel moderátor

6.4.2018 | Petr Prokopec | 15 příspěvků

Následky tohoto incidentu už jsme viděli, teď si můžeme prohlédnout také to, jak k němu přesně došlo. Oheň se na autě skutečně objevil zničeho nic.

Pětadvacátá série Top Gearu je u konce, odvysíláno bylo všech šest naplánovaných epizod. Po premiéře té třetí jsme se sice obávali o budoucnost tohoto pořadu, neboť sledovanost klesla pod tři miliony diváků, což vůči dobám největší slávy představuje menší polovinu, nicméně BBC hodlá pokračovat. Vůdčí moderátor Matt LeBlanc má ostatně podepsanou dvouletou smlouvu, pročež se dočkáme minimálně alespoň dvou sérií. Show se totiž má vrátit na obrazovky ještě letos a další šesticí epizod.

Budoucnost ale nyní nechme stranou, místo toho si posvítíme na ńedávnou minulost. A sice na možná nejmedializovanější moment celé této série. Na sklonku ledna se totiž konala slavná Rallye Monte Carlo, jíž se štáb zúčastnil. Nikoliv jen v podobě diváků, ale rovnou aktivně, neboť Chris Harris společně se spolujezdcem Eddie Jordanem vyrazil na trať za volantem nového Alpine A110, ze kterého po jejich testu zbylo jen ohořelé torzo.

Jelikož značka Alpine vybudovala své renomé částečně i na úspěších, jichž dosáhla v monackých kopcích, není překvapivé, že se Top Gear rozhodl vzít novou generaci právě na tato místa a absolutní vrchol nabídky automobilky Renault tu vyzkoušel v ostré akci. Modré kupé předvádělo dobré výkony, pročež Harris poznamenal, že vůz je tam jako doma, že byl stvořen pro silnice, jako je tato. Svá slova ale bohužel nezaklepal na dřevo, což se mu vymstilo.

Jen krátce poté se totiž na přístrojovém štítu objevilo varování, že došlo k selhání elektroniky. Tento problém je s francouzskými vozy spojován docela často, povětšinou ale jde pouze o nějakou drobnost. Nyní byla ale vada stoprocentně větší, neboť vůz začal okamžitě hořet a během několika málo minut kompletně celý lehl popelem.

„Když jsem otevřel dveře a plameny mi olízly ruku, okamžitě jsem si uvědomil, že musíme neprodleně vystoupit,“ popisuje Harris průběh incidentu. „Bohužel auto se zachránit nepovedlo, což mne mrzí, neboť nerad vidím, když je zničen tak nádherný vůz.“ Naštěstí ale došlo pouze na požár vozu, oblíbený moderátor i jeho kolega zůstali nezraněni, stejně jako zbytek štábu.

Co přesně přitom k nehodě vedlo, stále není jisté. Francouzská automobilka zatím nevydala žádné oficiální prohlášení, které by selhání elektroniky specifikovalo. My si teď alespoň můžeme vznik celého incidentu prohlédnout na vlastní oči - vše podstatné se vážně odehrálo během několika sekund...

Takhle Top Gearu vzplálo nejlepší auto Renaultu při testu. „Je tu jako doma,” křičel moderátor - 1 - Top Gear S25E06 Alpine A110 01Takhle Top Gearu vzplálo nejlepší auto Renaultu při testu. „Je tu jako doma,” křičel moderátor - 2 - Top Gear S25E06 Alpine A110 02Takhle Top Gearu vzplálo nejlepší auto Renaultu při testu. „Je tu jako doma,” křičel moderátor - 3 - Top Gear S25E06 Alpine A110 03Takhle Top Gearu vzplálo nejlepší auto Renaultu při testu. „Je tu jako doma,” křičel moderátor - 4 - Top Gear S25E06 Alpine A110 04
Nové Alpine A110 si Chris Harris nadmíru pochvaloval. Do cíle sedmnácté rychlostní zkoušky na Rallye Monte Carlo s vozem ale již nedojel

Petr Prokopec

Diskuze 15 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama