Reklama

Tohle zbylo z nejnovějšího auta Renaultu po testu Top Gearu. Teď žádné nesmí vyjet

Skoro se chce říci, že to jde i bez Clarksona, neomalené zacházení s vozem tu ale na vině podle všeho nebylo. Něco se pokazilo v řízení motoru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tohle zbylo z nejnovějšího auta Renaultu po testu Top Gearu. Teď žádné nesmí vyjet

4.2.2018 | Petr Miler | 52 příspěvků

Skoro se chce říci, že to jde i bez Clarksona, neomalené zacházení s vozem tu ale na vině podle všeho nebylo. Něco se pokazilo v řízení motoru.

I když by se láska k autům měla neodmyslitelně pojit také s jistou úctou k nim, jedni z nejznámějších automobilových nadšenců na světě v tomto směru nikdy nešli moc příkladem. Řeč je o Jeremym Clarksonovi, Richardu Hammondovi a Jamesi Mayovi, tedy triu bývalých moderátorů britského Top Gearu, kteří se za dobu účinkování v něm podepsali na řadě aut. Vzpomeňme, jakou spoušť za sebou zanechal v Austrálii a notoricky známé jsou i případy vozů, které dříve testovali a pak byly prodány zákazníkům.

Clarkson a spol. už v Top Gearu pár let neúčinkují, podle nejnovějších událostí se ale může zdát, že na přístup k testovaným autům to nemělo vliv. Tento dojem dělá pohled na torzo nejnovějšího díla Renaultu, sporťák Alpine A110, který dosud zářil tím, co dovede. Teď ale tak trochu zazářil sám o sobě, neboť na jedné z rychlostních zkoušek rallye Monte Carlo, kam jej v rámci testování pro Top Gear vytáhli Chris Harris a Eddie Jordan, začal hořet. A vzhledem k nedostupnosti hasícího přístroje po chvíli shořel na uhel.

Je jasné, že ostřílený pilot jako Harris se na trati slavné rallye za volantem takového auta pořádně rozvášnil, ale to není něco, co by mu mělo zásadně ubližovat. Jistě i takové auto lze ničit nesmysly - když jej budete na místě půl hodiny túrovat, nebo s ním po podobnou dobu pálit pneumatiky, může chytnout už kvůli tomu. Nic takového ale Harris podle očitých svědků nedělal - prostě jel po trati 17. erzety a auto se vzňalo. Harris s Jordanem díky bohu včas vystoupili a zbytek už vám ukáží fotografie.

Harris k věci říká, že se za jízdy rozsvítila kontrolka motoru, takže se rozhodl zpomalit, zastavit a vůz zkontrolovat. Po chvíli ale pochopil, že tohle nebude stačit: „Když jsem otevřel dveře a plamen mi olízl ruku, uvědomil jsem si, že oba musíme okamžitě ven,” řekl k věci Harris. A uvažoval správně, auto prý shořelo během jednotek minut. A jak sami můžete vidět, z jeho zbytků byste ani nepoznali, o jaký vůz šlo.

Harris může být rád, že se mu nic nestalo, po události byl ale smutný: „Auto je bohužel pryč. A vždy mě rozesmutní, když vidím, jak je krásné auto zničeno,” řekl jeden z hlavních moderátorů Top Gearu. Eddie Jordan pak dodal: „Jet rychlostní zkoušku v Monte Carlu pro mě byl splněný sen. Auto bylo úžasné, tak lehkonohé. Jen tančilo v kopcích a Chris ho řídil báječně. Je škoda, že jsme test nedokončili, ale takové věci se stávají.”

Zatím není jasné, co požár způsobilo, Renault ale tuší, že půjde o technický problém, který se může opakovat. Mluvčí automobilky tak jen potvrdil, že na autě došlo k technické závadě a firma raději „zastavila veškeré jízdy s předprodukčními auty”, neboť plně sériové kusy se ještě k zákazníkům nedostaly. Snad půjde o banalitu či náhodnou shodu okolností - bylo by jistě velmi nemilé, kdyby tak zajímavé auto utrpělo šrám na pověsti ještě dříve, než se začne pořádně prodávat...

Tohle zbylo z nejnovějšího auta Renaultu po testu Top Gearu. Teď žádné nesmí vyjet - 1 - Alpine A110 Top Gear fire 01Tohle zbylo z nejnovějšího auta Renaultu po testu Top Gearu. Teď žádné nesmí vyjet - 2 - Alpine A110 Top Gear fire 02Tohle zbylo z nejnovějšího auta Renaultu po testu Top Gearu. Teď žádné nesmí vyjet - 3 - Alpine A110 Top Gear fire 03Tohle zbylo z nejnovějšího auta Renaultu po testu Top Gearu. Teď žádné nesmí vyjet - 4 - Alpine A110 Top Gear fire 03aTohle zbylo z nejnovějšího auta Renaultu po testu Top Gearu. Teď žádné nesmí vyjet - 5 - Alpine A110 Top Gear fire 04Tohle zbylo z nejnovějšího auta Renaultu po testu Top Gearu. Teď žádné nesmí vyjet - 6 - Alpine A110 Top Gear fire 05Tohle zbylo z nejnovějšího auta Renaultu po testu Top Gearu. Teď žádné nesmí vyjet - 7 - Alpine A110 Top Gear fire 06
Alpine A110 vypadal v prostředí rallye Monte Carlo snad ještě atraktivněji než kde jinde. Bohužel, nic dobrého jej tam nepotkalo

Zdroj: BBC Worldwide

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 52 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše