Reklama

Tesla Model 3 ukázala ostrou akceleraci, tohle někteří dostanou už za 600 tisíc Kč

Oficiální technické parametry elektrické novinky dosud nejsou známy. Podle těch neoficiálních ale má vůz zvládnout stovku pod 6 sekund a přehnané to nebude.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tesla Model 3 ukázala ostrou akceleraci, tohle někteří dostanou už za 600 tisíc Kč

28.7.2017 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Oficiální technické parametry elektrické novinky dosud nejsou známy. Podle těch neoficiálních ale má vůz zvládnout stovku pod 6 sekund a přehnané to nebude.

Dnešní den je pro Teslu velmi důležitý. Předáno má být prvních 30 zákaznických exemplářů Model 3 a i když se musíme ptát, jací zákazníci to budou, o milník jde. Automobilka navíc naznačila, že během slavnostní události pustí do světa informace, jež se týkají budoucnosti. Především pak toho, kdy přibližně mohou se svým vozem počítat tisíce zájemců, kteří již složili zálohu ve výši jednoho tisíce dolarů (cca 22 500 Kč). Pro spoustu lidí jde přitom o podstatnou informaci, která rozhodne i o tom, zda jejich zájem o vůz přetrvá či nikoliv.

Zajímavé je, že nikdo z nich vlastně stále přesně neví, co si chtějí koupit. Přestože výroba běží, Tesla prozatím nezveřejnila žádná technická data. Zákazníkům to evidentně nevadí, úřadům pak nejspíše také ne, což je vcelku překvapivé. Nicméně se dá předpokládat, že k certifikaci agenturou EPA dojde v nejbližších týdnech. Zatím se tak ví vlastně jen to, že Model 3 umí stovku pod 6 sekund a na nabití ujede zhruba 345 kilometrů.

Cena vozu bez jakýchkoliv vládních dotací ve stávající konfiguraci (zákazníci si mohou vybrat jen barvu a vzhled litých kol, vše ostatní je jednotné) je 35 000 USD (783 500 Kč). To za auto zmíněných parametrů není přehnaná cena, zvláště pokud ještě následně dojde k odpočtu státní pobídky ve výši 7 500 USD (168 tisíc korun). Ta už sice nezbude zdaleka na každého, někteří ale skutečně dostanou svůj Model 3 za něco málo přes 600 tisíc Kč.

Za dané peníze přitom Model 3 nabídne i hardware uzpůsobený autonomnímu řízení. O softwaru se ale webová stránka značky nezmiňuje, velmi pravděpodobně tak můžeme s jeho představením počítat v pozdější době - konkrétní datum možná zazní právě dnes. Stejně tak se ostatně můžeme dozvědět i více o verzi se dvěma elektromotory a pohonem všech kol.

Nezbývá tedy nic jiného, než pár hodin vyčkat, než se Amerika probudí. V mezičase si tedy alespoň užijte krátké video, jež ukazuje jízdu novinky na testovacím okruhu na plný plyn. Je evidentní, že pomalá Tesla Model 3 rozhodně není. To zájem o ni dozajista ještě zvýší, čerství zájemci se ale musí obrnit trpělivostí, neboť dříve než za rok svůj vůz nedostanou...

Tesla Model 3 ukázala ostrou akceleraci, tohle někteří dostanou už za 600 tisíc Kč - 1 - Tesla Model 3 acceleration video 01Tesla Model 3 ukázala ostrou akceleraci, tohle někteří dostanou už za 600 tisíc Kč - 2 - Tesla Model 3 acceleration video 02Tesla Model 3 ukázala ostrou akceleraci, tohle někteří dostanou už za 600 tisíc Kč - 3 - Tesla Model 3 acceleration video 03Tesla Model 3 ukázala ostrou akceleraci, tohle někteří dostanou už za 600 tisíc Kč - 4 - Tesla Model 3 acceleration video 04
Pomalá nová Tesla Model 3 rozhodně není, ostatně stovku má zvládnout pod 6 sekund

Zdroj: Pablo Galvez@Facebook

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše