Tesla Model S P100D ukázala své zrychlení, je vážně raketové (video)

Podle Tesly jde o nejrychlejší sériově vyráběné auto, které si dnes můžete koupit. O tom se lze přít, extrémně rychlý stroj je to ale bez diskuze.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tesla Model S P100D ukázala své zrychlení, je vážně raketové (video)

15.9.2016 | Petr Miler | 8 příspěvků

Podle Tesly jde o nejrychlejší sériově vyráběné auto, které si dnes můžete koupit. O tom se lze přít, extrémně rychlý stroj je to ale bez diskuze.

O Tesle je v posledních dnech řeč spíše v negativních souvislostech. Nehody spojené s Autopilotem, požáry nebo nekonečně potíže se sokolími dveřmi nejsou pro automobilku dobré zprávy, ta je navíc sama dostává do ještě horšího světla nešťastnými reakcemi na ně. Ne vše je ale černé.

Koncem srpna „velké T” představilo Model S P100D s lepšími akumulátory i dále zlepšenou akcelerací z 0 na 100 (resp. 97) km/h. Ani to se sice neobešlo bez poněkud slaboduché komunikace, neboť nejlépe akcelerující produkční vůz světa to prostě není, jeho hlavní dynamický parametr ale i tak bere dech. Zrychlení z 0 na 60 mp/h, tedy zmíněných 97 km/h, za 2,5 sekundy hodnota z říše superaut, kterou se nedávno mohla chlubit jen smetánka supervýkonných sportovních čtyřkolek. Teď ji můžete mít v docela obyčejně vyhlížejícím luxusním sedanu těžkém jak sousedův Zetor.

Otázkou ale pochopitelně bylo, jestli taková hodnota akcelerace vůbec odpovídá realitě a pokud ano, jak si vůz povede při dalším zrychlení. Nejasné bylo i to, kolik reálně nabízí výkonu a jakou hmotnost s nejlepšími akumulátory má. Onen minulý čas je tu v pořádku - na tohle všechno teď už známe odpověď. A chodit kolem horké kaše tady netřeba, vysypeme to na vás vše během pár vět.

K vozu se jako první dostal obvyklý podezřelý, řekněme střízlivý obdivovatel Tesly z webu Dragtimes.info, který odvedl velmi kvalitní práci o autu zjistil vše podstatné, co nás může zajímat. Předně potvrdil, že novinka se oproti ostatním variantám liší v podstatě jen označením P100D, jinak byl Model S s příchodem této varianty modifikován minimálně - řeč je o drobnostech jako upravená ventilovaná sedadla vpředu nebo dva držáky na nápoje vzadu.

Co nás zajímá více, je technika a dynamika. V tomto ohledu byl vůz i zvážen a ukázal 2 175 kg. To je opravdu hodně, ale u Tesly je to bohužel norma. Zjištěn byl i maximální výkon 771 koní, vůbec nejvíce z kdy měřených Tesel (pochopitelně...) a dotyčný též praví, že na jedno dobití by ujel 510 km, což též není málo. Dále už s pomocí VBoxu „jen” ověřil akceleraci a je vážně fantastická: z 0 na 97 km/h za 2,54 sekundy, z 0 na 160 km/h za 6,50 sekundy a čtvrtmíle za 10,78 sekundy s dosaženou rychlostí 200 km/h.

Podívejte se na to všechno níže, je to vážně kalup, navíc zjevně nenucený a na sériových 19" pneumatikách. Uzřít budete moci zrychlení až 225 km/h, v těchto místech už to vozu zase tak skvěle nejde. Přesto je třeba říci, že něco takového bude přemožitele v reálném provozu hledat jen obtížně...


Tesla Model S P100D ukázala své zrychlení, je vážně raketové (video) - 1 - Tesla Model S P100D Acceleration video 01Tesla Model S P100D ukázala své zrychlení, je vážně raketové (video) - 2 - Tesla Model S P100D Acceleration video 02Tesla Model S P100D ukázala své zrychlení, je vážně raketové (video) - 3 - Tesla Model S P100D Acceleration video 03Tesla Model S P100D ukázala své zrychlení, je vážně raketové (video) - 4 - Tesla Model S P100D Acceleration video 04
Jediným výrazným vizuálním specifikem Tesly Model S P100D je... toto

Tesla Model S P100D ukázala své zrychlení, je vážně raketové (video) - 5 - Tesla Model S P100D Acceleration video 05
Interiér je až na drobnosti standardní

Tesla Model S P100D ukázala své zrychlení, je vážně raketové (video) - 6 - Tesla Model S P100D Acceleration video 06
Hmotnost vozu v librách ukáže 2 175 kg s téměř ideálním rozložením mezi kola

Tesla Model S P100D ukázala své zrychlení, je vážně raketové (video) - 7 - Tesla Model S P100D Acceleration video 07
Výkon až 567 kW alias 771 koní je vážně síla

Tesla Model S P100D ukázala své zrychlení, je vážně raketové (video) - 8 - Tesla Model S P100D Acceleration video 08Tesla Model S P100D ukázala své zrychlení, je vážně raketové (video) - 9 - Tesla Model S P100D Acceleration video 09Tesla Model S P100D ukázala své zrychlení, je vážně raketové (video) - 10 - Tesla Model S P100D Acceleration video 10
Odpich z místa s elektronicky řízením startem je ohromující

Petr Miler

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše