Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Tesla Model S P85D prohrála další sprint, tentokrát s Corvette Stingray (video)
6.2.2015 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Z dosavadních videí se mohlo zdát, že Tesla Model S P85D je snad nejlépe akcelerující auto světa. Není tomu tak, od nové Vette dostala slušně na frak.
Trochu začínáme pochybovat, že všechna ta videa, v nichž Tesla Model S P85D dokázala ve sprintu alespoň držet krok či porážet vozy jako Lamborghini Aventador, Ferrari 458 Italia nebo si nakonec neutrhnout ostudu ani vedle Porsche 911 Turbo S nebyla tak trochu divadly. Pravda, šlo o krátký úsek, na kterém má Model S s pohonem 4x4 velkou výhodu v superrychlém odpichu, ale přece jen - až tak krátké sprinty to nebyly a vozy jako Turbo S nebo Aventador jsou v prvních stovkách metrů též extrémně rychlé. Nakonec podivné bylo i to, že ani jeden z řidičů konkurujících strojů nepoužil funkci elektronicky řízeného startu (launch control), která zrovna na krátkém sprintu znamená mnoho.
A byla tu i další vodítka. Jakmile se Model S P85D objevil na standardním „drag stripu”, jeho sláva též začala upadat. Na 400 metrech byl jen o fous rychlejší než Mercedes E63 AMG S 4Matic, což je podstatně pomalejší auto než Aventador nebo Turbo S. Být to sprint alespoň pětisetmetrový, dostala by Tesla na frak. A že není tak rychlá, jak se chvílemi mohlo zdát, dosvědčuje i dnešní snímek.
V tom vidíme, opět na standardní sprintovací dráze s časomírou, souboj s Chevrolet Corvette C7 2015 vybavenou paketem Z51. Nejde tedy o Z06, ale o „běžnou” Vette vybavenou sportovním paketem. Má pod kapotou 460 koní a s osmistupňovým automatem má zvládnout sprint na stovku za 3,7 sekundy. Tesla má být o půlsekundy rychlejší a zřejmě také je, nicméně na 400 metrech už je tomu jinak.
Nakonec ani v prvních chvílích se Model S až tak nepřevedl, řidič Corvette ale měl o něco lepší start. Časomíra ovšem tento faktor nezohledňuje a výsledek souboje hovoří pro Vette naprosto jasně: čtvrtmíle za 11,67 sekundy při cílové rychlosti 195 km/h je o dost lepší výsledek než 11,79 sekundy a hlavně 183 km/h u P85D. Takové Turbo S nebo Aventador budou oproti Vette ještě zásadně rychlejší a pokud jí někdy nedostaly do kolen, něco zřejmě neproběhlo standardně... Však se na to podívejte sami.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” ve sprintu vykleplo i tisícikoňové Lamborghini. Ani si neškrtlo, i když dostalo náskok
18.6.2026
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
18.6.2026
Volkswagenu unikly fotky jeho nejnovějšího SUV. Auto to bude malé, s jeho cenami to bude přesně naopak
17.6.2026
Nejnovější články
Nová Audi znovu šokují tím, co všechno na nich nefunguje, zkuste si za jízdy ostříkat čelní sklo
před 31 minutami
Číňané se neskloní ani před Toyotou, do 5 let chtějí mít největší automobilku na světě. Továrnu na to mají, je to jedno obří mraveniště
včera
Kvůli těmto závadám se nejčastěji vyhazuje od technických kontrol, STK neprojde v Německu už pětina všech aut
včera
Také plány Jaguaru Land Roveru se hroutí pod tíhou reality, původně jen elektrický model dorazí i se spalovacím pohonem
včera
Do Ruska se ve velkém pašují západní auta s přelepenými logy jako vozy jiných značek. Prodeje letos rostou o 104 procent, Škody o 143 procent
včera
Živá témata na fóru
- S větrem ve vlasech.... 06.21. 04:33 - pavproch
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.20. 19:13 - Stepan
- Onboard videa 06.20. 17:24 - řidičBOB
- Banky, peníze, finance, investice... 06.20. 11:09 - jerry
- Politický koutek 06.20. 09:48 - jerry
- IT poradna 06.20. 04:27 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.19. 13:49 - řidičBOB
- Mazda - obecně (nové vlákno) 06.19. 13:12 - jerry
