Tesla Model S samovolně explodovala při staní na parkovišti, zničila i auta vedle

Ačkoli Tesla ráda říká, že její auta jsou k požárům méně náchylná, než ta konvenční, není úplně obvyklé, aby nějaký vůz zničehonic explodoval na parkovišti, aniž by byl dobíjen.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tesla Model S samovolně explodovala při staní na parkovišti, zničila i auta vedle

23.4.2019 | Mirek Mazal

Ačkoli Tesla ráda říká, že její auta jsou k požárům méně náchylná, než ta konvenční, není úplně obvyklé, aby nějaký vůz zničehonic explodoval na parkovišti, aniž by byl dobíjen.

Bezpečnostní kamery v podzemní garáži šanghajského obchodního centra natočily nečekaný výbuch automobilu značky Tesla. A video zachycující tuto událost se rychle rozšířilo po celém světě. Při podrobnějším zkoumání se nejdříve ukáže dým vycházející od podvozku elektromobilu, kde se skrývají akumulátory. Vůz nebyl zapojen do nabíječky, proto se přesné příčiny teprve zkoumají.

Americká automobilka vyslala do Číny vlastní vyšetřovací skupinu, aby prozkoumala pořízené důkazy. „Po oznámení incidentu v Šanghaji jsme na místo okamžitě vyslali náš tým. Jsem ve spojení s příslušnými útvary a aktivně spolupracujeme na ověřování situace. Podle současných informací nedošlo k žádným obětem na životech,“ uvedlo oficiální prohlášení. Další komentáře Tesla odmítla.

Bílý Model S byl výbuchem a následným požárem totálně zničen, totální škodu utrpěla i okolní vozidla zaparkovaná po obou stranách. Za posledních šest let se eviduje nejméně 14 případů vznícení elektromobilů Tesla, většinou ale k požáru došlo po dopravní nehodě či při nabíjení. Výrobce v době uvedení svých modelů horlivě přesvědčoval veřejnost, že prodávané vozy jsou asi desetkrát lépe chráněné proti vzplanutí než běžná produkce se spalovacími motory a je to možné. Nepamatujeme ale případ, kdy by konvenční automobil samovolně explodoval na parkovišti bez cizího přičinění.

Čínský incident se stal pár dní po vzniku požáru u jiné Tesly v Pensylvánii, která se samovolně vzňala několik týdnů poté, co byla poškozena při nehodě. „Požár je jen dalším bodem přetrvávajících potíží,“ napsal analytik Craig Irwin. Problém v podzemních garážích způsobil propad hodnoty akcii automobilky o čtyři procenta, ale asijská klientela se nenechá jen tak odradit. „Tesla měla problemy s požáry už dříve, na její pověst v Číně to však nemělo velký vliv,“ uvedl analytik Alan Kang v komentáři k nejnovější události.


Tesla Model S samovolně explodovala při staní na parkovišti, zničila i auta vedle - 1 - Tesla Model S pozar Cina foto 01Tesla Model S samovolně explodovala při staní na parkovišti, zničila i auta vedle - 2 - Tesla Model S pozar Cina foto 02Tesla Model S samovolně explodovala při staní na parkovišti, zničila i auta vedle - 3 - Tesla Model S pozar Cina foto 03Tesla Model S samovolně explodovala při staní na parkovišti, zničila i auta vedle - 4 - Tesla Model S pozar Cina foto 04Tesla Model S samovolně explodovala při staní na parkovišti, zničila i auta vedle - 5 - Tesla Model S pozar Cina foto 05Tesla Model S samovolně explodovala při staní na parkovišti, zničila i auta vedle - 6 - Tesla Model S pozar Cina foto 06
Exploze a následný požár Tesly Model S v garážích Šanghaje...

Tesla Model S samovolně explodovala při staní na parkovišti, zničila i auta vedle - 7 - Tesla Model S pozar Cina foto 07Tesla Model S samovolně explodovala při staní na parkovišti, zničila i auta vedle - 8 - Tesla Model S pozar Cina foto 08Tesla Model S samovolně explodovala při staní na parkovišti, zničila i auta vedle - 9 - Tesla Model S pozar Cina foto 09Tesla Model S samovolně explodovala při staní na parkovišti, zničila i auta vedle - 10 - Tesla Model S pozar Cina foto 10Tesla Model S samovolně explodovala při staní na parkovišti, zničila i auta vedle - 11 - Tesla Model S pozar Cina foto 11
...z elektromobilu nezbylo nic a majitelé aut okolo také rádi nebudou

Zdroj: Reuters

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama