Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Tesla prý skoncuje s obavami z dojezdu elektromobilů, softwarovou aktualizací
16.3.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Aktualizace softwaru má znamenat konec obav z toho, že s elektrickou Teslou Model S nedojedete dost daleko. „Mnoho povyku”, dá se říci, „pro nic”?
Proti Tesle Model S můžete mít spoustu výhrad a to se ani nemusíte pustit do kuriózního financování chodu automobilky. Jednu věc tomuto kalifornskému elektromobilu však upřít nelze, a to lehkost, s jakou je software vozu vylepšován a upravován na dálku, podobně jako aktualizace pro operační systémy počítačů či aplikace chytrých mobilů.
Elon Musk ve svém včerejším tweetu naznačil cosi o další aktualizaci palubních systémů všech existujících Modelů S na světě. Neřekl mnoho, 140 znaků ani příliš velký prostor nedává, dozvěděli jsme se ale, že novinka bude mít co do činění s tzv. range anxiety, tedy obavy z omezeného dojezdu elektřinou poháněných vozů. Samozřejmě s ní nová aktualizace zatočí, co také jiného.
Jakou má mít ono zatočení formu, zatím nevíme - tweet mimo jiné uvedl, že ve čtvrtek 19. března proběhne tisková konference, na které se novináři a s nimi i svět dozví více. Nevíme tedy, zda palubnímu systému jen přibude funkce pro snazší nalezení dobíjecího místa či zda např. bude jen aktualizován seznam nabíječek po světě.
Je samozřejmě také možnost - a je to možnost jistě nejlepší - že bude upraven řídící software pohonného ústrojí takovým způsobem, aby z dostupné elektřiny v bateriích dostal třeba o 10 % více kilometrů - samozřejmě teoreticky, v ideálních podmínkách apod. Muskovo prohlášení by mohlo být okomentováno slovy „Mnoho povyku”; zda budeme muset dodat „pro nic”, uvidíme koncem týdne.
Tesla press conf at 9am on Thurs. About to end range anxiety ... via OTA software update. Affects entire Model S fleet.
— Elon Musk (@elonmusk) 15. Březen 2015











Majitelé Tesly Model S se mohou těšit na aktualizaci softwaru (ilustrační foto)
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Volkswagenu unikly fotky jeho nejnovějšího SUV. Auto to bude malé, s jeho cenami to bude přesně naopak
před 7 hodinami
Novinář poprvé nafotil a natočil nemaskované elektrické Ferrari na ulici. Vypadá tak snad ještě hůř, to se nezdálo být možné
včera
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
včera
Nejčtenější články
Mercedes líp ukázal svou novou osmiválcovou bestii a leccos na ní změnil. Na Ringu konečně pořádně zaržála
17.5.2026
Zbrusu nový crossover z líhně VW Group dostal pětiválec s výkonem přes 600 koní, je pořád rok 2026
17.5.2026
Ilustrátor po úniku patentových obrázků nové Lady Niva ukázal prakticky jistou podobu hotového auta
17.5.2026
K mání je krajně neobvyklé pancéřované auto, obrněná Alfa po premiérce
17.5.2026
Slavnou 24hodinovku na Nürburgringu málem vyhrál aprílový vtip, kombík se „žehlicím prknem” na zádi
18.5.2026
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
